Çankaya ilçesinde Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nda kentsel dönüşüm kapsamındaki yedi katlı bina, daha önce iş makineleriyle yıkıldı. Bina enkazında bugün saat 13.30 sıralarında yapılan moloz kaldırma çalışması sırasında istinat duvarı çöktü. Çökme ile birlikte enkazda göçük oluştu. İş makineleriyle yürütülen çalışmada yer alan işçilerden Rasim Yılmaz, enkaz altında kaldı.

İhbar üzerine çok sayıda AFAD ve itfaiye ekibi ile polis ve sağlık görevlileri sevk edildi. AFAD ve itfaiye ekipleri, enkazda arama ve kurtarma çalışması başlattı. Arama çalışmalarına arama kurtarma köpekleri de katıldı. 

Otomobil, otobüs durağına çarptı Otomobil, otobüs durağına çarptı

CENAZESİNE ULAŞILDI

Enkaz altında kalan Rasim Yılmaz'ı kurtarmaya çabalayan ekipler, yaklaşık üç saatlik çalışma sonucu işçinin cansız bedenine ulaştı. Ekipler, yaklaşık bir saat süren çalışma sonucu Yılmaz'ın cenazesini enkazdan çıkardı.

Cesedin çıkarılması sırasında olay yerinde bulunan Rasim Yılmaz'ın babası Mustafa Yılmaz, annesi ve kız kardeşleri fenalık geçirdi. Yılmaz'ın cansız bedeni, olay yerine gelen cenaze aracıyla Ankara Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: DHA