Gökçe ADAR ÇUBUKÇUOĞLU- Millet İttifakı partilerinin İzmir İl Başkanları, Kemeraltı’nda bulunan Abacıoğlu Han içerisinde bir araya gelerek, yaptıkları basın açıklamasıyla Vali ve Kaymakamlara seslendi. İzmir Valisi ve ilçe kaymakamlarının muhtarlara ’seçim gününde vatandaşlara yardım etmemesi yönünde’ baskı yapıldığı iddialarını dile getiren CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “Aldığımız duyumlara göre; muhtarlara çok ciddi bir baskı var. Narlıdere Kaymakamlığı’ndan muhtarlara seçim günü asla okula giremeyecekleri yönünde baskılar yapıldığını duyduk. Asla vatandaş ile bir araya gelmeyecekleri yönünde ifadeleri var. Muhtarlarımızı seçilmiş kişilerdir. O yüzden bu tür baskılara maruz bırakılmamalı. Her vatandaş anayasal hakkını olarak istediği yere girer ve çıkar. Seçim güvenliğini riske atmadığı sürece de okullara da girer ve çıkarlar. Vali ve Kaymakamlarımıza seslenmek istiyoruz. Muhtarlara baskı yapmaktan vazgeçin” dedi. 

’TEMİZ BİR SEÇİM’

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, “Hiç bir soru işaretine sebep vermeyen tertemiz bir seçim istiyoruz. Türkiye’nin kaderinin oylandığı bir seçim olacak. Düzgün bir seçim için milletimizin iradesi için temiz bir seçim için Türkiye’nin kaderini belirleyen bir seçim olması için hep beraber mücadele edelim ve bu süreci tamamlayalım” diye konuştu.  Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran, “Hiç bir muhtarımız tedirgin olmasınlar. Sandığa gereken hassasiyeti gösterelim. Günün sonunda gülen milletimiz olacaktır” ifadesini kullandı. Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Onur Sivaslı şöyle konuştu: “Muhtarların sandıklarla ilgili engellendiğini gördük. Farkındalık yaratmak için bugün bir araya geldik. Sandık güvenliğiyle ilgili çok büyük bir sıkıntı var.” 

’17’DEN SONRA SANDIKLARDA KALALIM’

Demokrat Parti İzmir il Başkanı Serdar Faralyalı, “Günlerdir toplanıyoruz aradaki oy farkını kapatmak için mücadele ediyoruz. Sandık güvenliği ile ilgili bir endişe var. Saat 17’den sonra hepimiz sandıklara giderek müşahitlik edelim” dedi. DEVA Partisi İzmir İl Başkan Vekili Egemen Pamukçu ise şunları söyledi: “Bütün mücadelemiz bu bütün bu çabalarımız yeni bir sabaha uyanmamız. Sandıklara sahip çıkacağız. Bütün İzmir’deki başkanlarımızdan saat 17’den sonra lütfen sayımı sizde gözlemleyin. Biz beraber güçlüyüz.”