Tayyibe Merve Çakar kimdir? Kaç yaşında, nereli? Hangi partlidir? Tayyibe Merve Çakar kimdir? Kaç yaşında, nereli? Hangi partlidir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Salahattin Şahin, miletvekilliği adaylığı için görevinden istifa etti. MHP 1. Bölge Millet Vekili Aday Adaylığı sürecine giren Şahin, istifasını şu ifadelerle duyurdu:

"14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Genel Seçimlerde  MHP İzmir  1. Bölge Milletvekili aday adaylığı başvurumu gerçekleştirmiş bulunmaktayım. 2019 Yerel seçimlerinden bugüne kadar Gaziemir Belediye Meclis üyeliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği, MHP grup Başkan Vekilliği görevlerimden istifa etmiş bulunuyorum. 
Güzel İzmir’imize, vatanımıza, milletimize hizmet yolunda Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi olarak verilecek her türlü görevi  yerine getirme azim ve kararlılığındayım. Bugüne kadar yapmış olduğum görevlerde desteğini esirgemeyen MHP Gaziemir İlçe Başkanımız Sayın Köksal KOÇ beyefendi, MHP İzmir İl Başkanımız Sayın Veysel ŞAHİN beyefendi, İl Kadın Kolları Başkanımız  Sayın Sibel ARAT hanımefendi, İzmir Ülkü Ocakları İl Başkanımız Sayın Soner Erkan YILDIZ beyefendi, MHP İzmir Milletvekilimiz Sayın Profesör doktor Hasan KALYONCU beyefendi, MHP İzmir Milletvekilimiz ve Genel sekreter yardımcımız Sayın Tamer OSMANAĞAOĞLU beyefendi, MHP Genel Başkan yardımcımız ve Yerel Yönetimlerden sorumlu  Sayın Sadir DURMAZ beyefendi, MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Profesör Doktor Edip Semih YALÇIN beyefendi, İlçe Başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız, Meclis üyelerimiz, Teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. 
Uzun yıllardır Turizm, Ticaret, Siyaset ve Yerel Yönetimlerde edindiğim deneyimlerimi İzmir’in Dünya kenti olması yolunda Merkezi Hükümet ile Yerel Yönetimler arasında bir köprü vazifesiyle aktarmak istiyorum. 
İzmirli Hemşerilerimizin desteğiyle, MHP Genel Başkanımız Sayın Doktor Devlet BAHÇELİ beyefendinin olurlarıyla önümüzdeki 5 yıl Ankara ve İzmir arasında mekik dokuyacağım. Şimdiden yapılacak seçimlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum."