MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığı tarafından 'İzmir Yerel Yönetim Sorunları' konulu 2. Teşkilat Çalıştayı düzenlendi.
Çalıştayın açılışında konuşan MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, "Ülke tarihimiz, bir zihniyetin nelere sebep olduğunu yazmıştır. Bilhassa bu zihniyet yetmişli yıllarda Boğaz Köprüsü'ne bile karşı çıkmış, nümayişler ve mitinglerle ve Türkiye'nin gelişmesine engel olmaya çalışmıştır. O zihniyet hala ayakta ve hala gelişme önünde büyük engeldir. Her an büyüyen şehrimizi de ne yazık ki 23 yıldır aynı zihniyet yönetmekte ve İzmir'in gelişmesine engel olmaktadır. Önümüzdeki 2024 yerel seçimlerinde bu zihniyet değişecek, 'istemezük zihniyeti' tarihe karışacaktır" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığı 2. Teşkilat Çalıştayı, Balçova Termal Tesisleri Çakabey Salonu'nda düzenlendi.
'Fikir Birliği, Güç Birliğidir' adı altında ki çalıştaya MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, MHP Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, EBSO, İZTO, İESOB, Ege Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Bakırçay Üniversitesi, Demokrasi Üniversitesi, Şehir Plancıları, Mimarlar ve Mühendisler Odaları, İzmir Ülkü Ocakları, Türkiye Kamu - Sen, TÜRKAV temsilcileri katıldı.  150 temsilcinin katıldığı çalıştayın ana konusu ise 'İzmir Yerel Yönetim Sorunları' oldu.  15 masada 'workshop' tekniği ile yapılan çalıştayda, birçok konudaki uzmanların görüşlerini derlenmesini amaçlandığı belirtildi. Çalıştayın takdim konuşmalarını EBSO Başkanvekili Hakan Ürün ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Yalçın Ata, açılış konuşmasını ise MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin yaptı.

İzmir açıklarında 159 düzensiz göçmen kurtarıldı İzmir açıklarında 159 düzensiz göçmen kurtarıldı

'İZMİR'İN GELECEĞİNİ AYDINLATACAK FİKİRLER BURADAN ÇIKACAKTIR'

Şahin konuşmasında, "Bugün burada İzmir'in en değerli kurumlarının temsilcileri ve kendi alanında en başarılı isimlerle birlikte İzmir'i masaya yatırıyoruz. Buradan çıkan sonuçların çok önemli olacağına şimdiden inanıyorum. İzmir bu sonuçlar üzerinde geleceğine yön verecek bir şehirdir. İzmir her gün büyüyen, gelişen bir şehir olmasına karşın maalesef ve ne yazık ki iyi yönetilmeyen ve geleceğe hazırlanamayan bir şehirdir. Kanaatim odur ki İzmir'in geleceğini aydınlatacak fikirler buradan çıkacaktır" dedi.

'İSTEMEZÜK ZİHNİYETİ TARİNE KARIŞACAK'

Konuşmasında Türkiye'nin son yıllarda çok büyük mesafeler kat ettiğini de ifade eden Şahin, "Ülke tarihimiz, bir zihniyetin nelere sebep olduğunu yazmıştır. Bilhassa bu zihniyet yetmişli yıllarda Boğaz Köprüsü'ne bile karşı çıkmış, nümayişler ve mitinglerle ve Türkiye'nin gelişmesine engel olmaya çalışmıştır. O zihniyet hala ayakta ve hala gelişme önünde büyük engeldir. Her an büyüyen şehrimizi de ne yazık ki 23 yıldır aynı zihniyet yönetmekte ve İzmir'in gelişmesine engel olmaktadır. Önümüzdeki 2024 yerel seçimlerinde bu zihniyet değişecek, 'istemezük zihniyeti' tarihe karışacaktır. Sizlerin buradaki yakacağını fikir ve çözüm ateşi de inanıyorum ki yeni dönemin de yol haritası olacaktır" diye konuştu.

İzmir'in tüm ilçelerinden katılımcıların buluştuğu devam eden çalıştayın kapanış ve değerlendirme konuşmasını da MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu yapacağı bildirildi.

Kaynak: DHA