Şişli'de, metro istasyonuna inen yürüyen merdivenin bakımı sırasında meydana gelen bir iş kazasında bir işçi hayatını kaybetti.

Detaylar: Olayın Ardındaki Gerçekler

Zincirlikuyu Metrobüs Durağı'ndan metro istasyonuna inen yürüyen merdivende bakım çalışması yapan işçilerden Buğrahan B. (31), henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yürüyen merdivenin mekanizmasıyla sıkıştı.

Olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri hızla sevk edildi ve sıkışan işçi kurtarılmaya çalışıldı. Ancak, sağlık görevlilerince Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'ne kaldırılan Buğrahan B. tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Dev Maden-Sen'den İliç'teki emekçiler için sağlık taraması talebi Dev Maden-Sen'den İliç'teki emekçiler için sağlık taraması talebi

Belediyenin Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı Gayrettepe İstasyonu'nda saat 16.47’de yüklenici firma AKE Asansör tarafından yürütülen bakım çalışması sırasında talihsiz bir iş kazası yaşanmış, firma çalışanı bakım personeli kazada hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve tüm AKE ailesine başsağlığı dileriz." denildi.

Olayın İncelemesi Devam Ediyor

Polis, olayla ilgili detaylı bir inceleme başlatmış durumda ve kazanın nedenleri üzerinde çalışıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ