Tiyatrocu, yazar ve sunucu Metin Uca, geçirdiği trafik kazası sonrası kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesini kaybetti. Uca’nın vefat haberini sosyal medya hesabından duyuran menajeri Kübra Kalem Baykara, “Metin Ucamızı kaybettik. Kalbimiz acıyor” dedi.

Kaza nasıl oldu?

Metin Uca, 2 Kasım 2023 tarihinde Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde bir etkinlik için yola çıktı. Yolda seyir halindeyken rahatsızlanan Uca, direksiyon hakimiyetini kaybederek kaza yaptı. Kazanın ardından hastaneye kaldırılan Uca’nın boyun şah damarının tıkalı olduğu tespit edildi. Uca, acil olarak ameliyata alındı.

Yoğun bakımda entübe edildi

Ameliyat sonrası kritik 24 saati atlatan Uca, yoğun bakımda tedavi altına alındı. Menajeri Baykara, Uca’nın durumuyla ilgili yaptığı açıklamada, “15 Kasım sabahı taburcu edilmesi beklenirken acil bir operasyona alınması gerekti. Operasyondan sonra oluşan komplikasyonlar nedeniyle tedbir amaçlı entübe edildi. 72 saati atlatmayı, ardından tedavisine devam edebilmeyi umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Hayata veda etti

Uca, yoğun bakımda geçirdiği 14 günün ardından 17 Kasım 2023 tarihinde hayatını kaybetti. Uca’nın ölümü, sevenlerini ve sanat camiasını yasa boğdu. Uca’nın cenazesi, 17 Kasım 2023 tarihinde İstanbul’da toprağa verilecek.

Metin Uca kimdir?

Metin Uca, 13 Kasım 1961 tarihinde İstanbul’da doğdu. Babası Hakkârili ve Kürt asıllı, annesi Söğüt, Bilecikliydi. Kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri alan Uca, 1987 yılında Anadolu Ajansı’nda muhabir olarak gazeteciliğe başladı. TRT, Kanal D, Show TV, Atv ve Star TV gibi kanallarda muhabirlik, programcılık ve sunuculuk yaptı. 1999 yılından sonra “Günaydın Türkiye” adlı sabah haberleri programı ve 2002 yılında Star TV’de yayımlanmaya başlayan “Passaparola” adlı yarışmayla tanındı. Tek kişilik gösteriler yapan ve seslendirme çalışmaları yapan Uca, aynı zamanda yazarlık da yaptı. 2004 yılında “Her Tuzluğum Var Diyene Hıyarla Yetişemedim”, 2006 yılında “Yes Yerine Orrayt Demek Caiz midir Hocam?” ve 2007 yılında “Tüh” adlı kitapları yayımlandı.

Tencereye 1 Tutam Eklerseniz Yetiyor... Nohut Yemeğinin İyi Pişmesini Sağlayan Tüyo Tencereye 1 Tutam Eklerseniz Yetiyor... Nohut Yemeğinin İyi Pişmesini Sağlayan Tüyo

Kaynak: HABER MERKEZİ