Afra Saraçoğlu'nun Cesur Çekimleri Gündemi Sarsıyor! Afra Saraçoğlu'nun Cesur Çekimleri Gündemi Sarsıyor!

Ünlü sunucu, yazar ve seslendirme sanatçısı Metin Uca, 17 Kasım 2023’te geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Uca’nın cenaze töreni için menajeri Kübra Kalem Baykara sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Metin Uca’nın veda töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak

Baykara, yaptığı açıklamada, “Acı kaybımız Metin Uca cumartesi günü saat 11.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek veda töreni ile son yolculuğuna uğurlanacaktır. Cenazemiz ise pazar günü öğle namazına müteakip Ankara Kocatepe Camii’nden alınarak Cebeci Asri Mezarlığı’na defnedilecektir” dedi.

Metin Uca, 13 Kasım 1961’de İstanbul’da doğdu. Kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri aldı. 1987 yılında Anadolu Ajansı’nda muhabir olarak gazeteciliğe başladı. TRT, Kanal D, Show TV, atv ve Star TV gibi kanallarda sunuculuk, programcılık ve muhabirlik yaptı. “Günaydın Türkiye” ve “Passaparola” gibi programlarla tanındı. Tek kişilik gösteriler, seslendirme çalışmaları ve kitaplar da yazdı. 2 Şubat 2022’de İstanbul Havalimanı’nda “halkı kin ve düşmanlığa sevk etme” suçundan gözaltına alındı. 15 Kasım 2023’te Dilovası’nda araç kullanırken rahatsızlanması sonucu geçirdiği trafik kazası sonrası İstanbul’da tedavi altına alındı. 17 Kasım 2023’te tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti12345

Metin Uca’nın vefatı, sevenlerini, meslektaşlarını ve sanat camiasını yasa boğdu. Sosyal medyada pek çok ünlü isim, Uca için başsağlığı mesajları paylaştı. Uca’nın veda törenine katılmak isteyenler, 19 Kasım Cumartesi günü saat 11.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na gelmeleri gerekiyor. Uca’nın cenazesi ise 20 Kasım Pazar günü öğle namazına müteakip Ankara Kocatepe Camii’nden kaldırılarak Cebeci Asri Mezarlığı’na defnedilecek.

Kaynak: haber merkezi