Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde bir etkinlik için yola çıkan seyir halindeyken rahatsızlanan Uca, direksiyon hakimiyetini kaybederek kaza yaptı. Kazanın ardından hastaneye kaldırılan Uca’nın boyun şah damarının tıkalı olduğu tespit edildi. Uca, acil olarak ameliyata alındı. Anack ünlü gazeteci tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Gece yarısı tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren seslendirme sanatçı ve sunucu Metin Uca, geçtiğimiz sene You Tube'da Gökay Kalaycıoğlu'nun sorularını yanıtlamıştı.

Kalaycıoğlu'nun "Yalnızlık korkun var mı?" sorusu üzerine konuşan Metin Uca, "60 yaşındayım ve yalnızım. Aman bana bir şey olursa diye bir kadınla birlikte olma taraftarı değilim. Bu o kadına haksızlık olur. Kendi adıma yetmeye çalışıyorum. Ölümden de korkmuyorum. Güzel öleceğimi düşünüyorum" demişti.

Metin Uca

"YAKILMAK İSTİYORUM"

Vasiyetinden bahseden Metin Uca, "Burası özgür bir ülke olsa yakılarak ölmek isteyenlere de saygı duyulurdu. Ama ne yazık ki böyle bir şansımız yok. Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul boğazından serpilmesini istiyorum. Ne yazık ki böyle bir şansım yok. İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Umarım dostlarım ve bu konuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum. " ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Göktaş, Cenevre’de yaşayan Türklerle bir araya geldi Bakan Göktaş, Cenevre’de yaşayan Türklerle bir araya geldi

Metin Uca’nın trajik aşk hayatı: Üç sevgilisini de kaybetti Metin Uca’nın trajik aşk hayatı: Üç sevgilisini de kaybetti

Kaynak: haberler.com