Ünlü televizyon sunucusu ve yazar Metin Uca, geçirdiği trafik kazasının ardından tedavi gördüğü hastanede entübe edildi. Uca’nın sağlık durumunun kritik olduğu ve önümüzdeki 72 saatte gelişmelerin takip edileceği belirtildi.

Trafik kazası geçirmişti

Metin Uca, 3 Kasım’da Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde seyir halindeyken aracının kontrolünü kaybederek bariyerlere çarpmıştı. Kazada yaralanan Uca, ambulansla hastaneye kaldırılmıştı. Yapılan tetkiklerde Uca’nın boyun şah damarlarının tıkalı olduğu ve bu nedenle kazanın meydana geldiği ortaya çıkmıştı. Uca, 9 Kasım’da acil olarak ameliyata alınmıştı.

Yepyeni Gülben seyirci karşısında Yepyeni Gülben seyirci karşısında

Ameliyat sonrası entübe edildi

Uca’nın menajeri Kübra Kalem Baykara, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Uca’nın ameliyatının başarılı geçtiğini ancak tedbir amaçlı entübe edildiğini duyurdu. Baykara, Uca’nın kritik 24 saati atlatmasını beklediklerini ve kalıcı hasar olmamasını dilediklerini söyledi. Baykara, Uca’nın sevenlerine de teşekkür ederek, yakında taburcu olacağını ve eski sağlığına kavuşacağını umduklarını ifade etti.

Kritik 72 saat

Uca’nın sağlık durumuyla ilgili yeni bir gelişme ise bugün geldi. Baykara, Uca’nın enfeksiyon riski ve ek tedavi nedeniyle doktorların önerisiyle bir süre daha yoğun bakımda kalacağını bildirdi. Baykara, Uca’nın kritik 72 saatine girdiğini ve bu süreci atlatmasını beklediklerini kaydetti. Baykara, Uca’nın tamamen iyileştiğinde ilk buluşmalarını sahnede gerçekleştireceklerini de müjdeledi.

Metin Uca’nın trajik aşk hayatı: Üç sevgilisini de kaybetti Metin Uca’nın trajik aşk hayatı: Üç sevgilisini de kaybetti

Kaynak: haber merkezi