Ünlü sunucu ve programcı Metin Uca, geçirdiği trafik kazasının ardından hayatını kaybetti. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen cenaze töreninde kardeşi Mehtap Uca Erdoğan, duygusal bir mektup okudu.

Metin Uca annesiyle aynı kaderi paylaştı!

Metin Uca'nın cenazesi neden yakılamadı? Cenaze yakmak günah mı? Metin Uca'nın cenazesi neden yakılamadı? Cenaze yakmak günah mı?

Seçil Erzan'ın İfadelerinde Adı Geçen Nuri Köşkdere, Tutuklandı ve Görevinden İstifa Etti Seçil Erzan'ın İfadelerinde Adı Geçen Nuri Köşkdere, Tutuklandı ve Görevinden İstifa Etti

Metin Uca, Dilovası’nda kaza yaptı

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde seyir halindeyken direksiyon hakimiyetini kaybederek bariyerlere çarpan Metin Uca, ağır yaralandı. Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Uca’nın, boyun şah damarının tıkalı olduğu belirlendi. Yoğun bakımda tedavi gören Uca, taburcu olacağı gün yaşam savaşını kaybetti. 62 yaşındaki Uca’nın ölüm haberi, sevenlerini ve yakınlarını yasa boğdu.

Metin Uca'nın geçen sene doğum gününde yaptığı paylaşım ortaya çıktı Metin Uca'nın geçen sene doğum gününde yaptığı paylaşım ortaya çıktı

Metin Uca için Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda tören düzenlendi

Metin Uca için Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda cenaze töreni düzenlendi. Törene, Uca’nın ailesi, dostları, meslektaşları ve sevenleri katıldı. Törenin sunuculuğunu Sunay Akın yaptı. Uca’nın kardeşi Mehtap Uca Erdoğan, kardeşi için yazdığı mektubu okudu. Uca’nın yakın dostları da sahneye çıkarak Uca’nın anılarını paylaştı.

Metin Uca ailesi

Mehtap Uca Erdoğan: “Annemi de abim gibi kaybettik”

Metin Uca’nın kardeşi Mehtap Uca Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

“Kardeşimin değerli dostları, bugün burada çok zor bir konuşma yapacağım. Ölüm haberini aldıktan sonra ona söyleyeceklerimi söyleyemedim. Şimdi sizin huzurunuzda bir mektup yazdım, o mektubu okumak istiyorum. Aynı trajik senaryoyu bir kez daha yaşadım. Tam yoğun bakım kapısında, seni alıp eski hayatımıza, güzel günlerimize ve neşemize kavuşacakken ellerimin arasından kayıp gittin. Tıpkı annemin vefatında birlikte yaşadığımız trajedi gibi. Annemi de hayatın garip bir cilvesi, tam taburcu edecekken abimde olduğu gibi kaybettik. O zaman seninle aynı acıyı, aynı şaşkınlığı, aynı isyanı paylaşmıştık. Ama bu sefer bu senaryoda beni çok yalnız bıraktın. Sevgili kardeşim, hastalığın boyunca hep çok güçlü durmaya, aklıma hiç kötü bir şey getirmemeye gayret ettim. O kadar çok sevenin, arkadaşın, dostun vardı ki onların dilekleriyle senin iyileşeceğine inandım. Ama olmadı. Seni çok özleyeceğim. Seni çok seviyorum. Annemle babama benim için de sarıl.”

Kaynak: haber merkezi