Türkiye’nin denizlerinde fırtına tehlikesi devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, Karadeniz, Marmara ve Ege Denizi’nde kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Fırtına nedeniyle denizcilerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

İzmir açıklarında deprem İzmir açıklarında deprem

Batı Karadeniz’de Fırtına

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz’in batısında yarın öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) esecek fırtınanın, salı günü gece saatlerinde etkisini kaybedeceğini duyurdu. Fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı denizcilerin ve balıkçıların dikkatli olmaları istendi.

Marmara ve Ege Denizi’nde Fırtına

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara ve Ege Denizi’nde de fırtına uyarısında bulundu. Marmara’da yarın sabah saatlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) etkili olacak fırtınanın çarşamba günü akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Ege Denizi’nin kuzeyinde ise yarın sabah saatlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, salı günü 8 ila 10 kuvvetinde (75-100 km/sa) tam fırtına şeklinde eseceği öngörülüyor. Fırtınanın, çarşamba gece saatlerinde etkisini kaybedeceği bekleniyor. Güney Ege’de de bugün akşam saatlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) eseceği tahmin edilen fırtınanın, çarşamba günü sabah saatlerinde güney, gece saatlerinde kuzeyde etkisini kaybedeceği öngörülüyor. Fırtına nedeniyle denizlerde yüksek dalga, deniz ulaşımında aksamalar, denizde ve kıyı kesimlerde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı denizcilerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ