Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaptığı son değerlendirmelerde ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olacağını belirterek, aralıklı yağışların beklenildiğini duyurdu. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde gerçekleşeceği, ancak Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Batı Akdeniz'de yerel olmak üzere kuvvetli yağışların beklendiği bildirildi.

Manisa'da 331 sentetik hap ele geçirildi Manisa'da 331 sentetik hap ele geçirildi

Kıyı Ege, Batı Akdeniz ve bazı Doğu Anadolu illerinde ise mahalli olarak oldukça güçlü ve şiddetli yağışların olması bekleniyor. Bu nedenle Meteoroloji, ani sel, su baskını, yıldırım, mahalli dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve fırtınaya karşı dikkatli ve önlemli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Ayrıca, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunduğu da vurgulandı. Sabah saatlerinde Konya çevrelerinde sis ve pus olayı yaşanabileceği de belirtildi.

Meteoroloji yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, mahalli dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve fırtınaya karşı "dikkatli ve önlemli olunmalı" uyarısı da yaptı.

Deprem bölgesinde etkili olan sel nedeniyle dün Şanlıurfa'da 12, Adıyaman'da 2 kişi hayatını kaybetmişti. 5 kişiyi arama çalışmalarıysa sürüyor.