Amerikalı aktivist Benjamin: ABD yönetiminin ve Kongre üyelerinin elinde Gazze'nin kanı var Amerikalı aktivist Benjamin: ABD yönetiminin ve Kongre üyelerinin elinde Gazze'nin kanı var

İstanbul’da hava sıcaklıkları düşüyor ve kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da bu akşam saatlerinden itibaren yağışlar artacak ve karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Yağışların salı sabahına kadar devam edeceği ve kuzey kesimlerde kuvvetli kar yağışı olacağı belirtildi.

Kar yağışı ne zaman başlayacak ve ne zaman bitecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da kar yağışının ne zaman başlayacağı ve ne zaman biteceği konusunda tahminlerini paylaştı. Buna göre, kar yağışı bu akşam saat 18.00’de başlayacak ve 30 Ocak saat 12.00’de sona erecek. Kar yağışının en yoğun olduğu saatler ise 29 Ocak saat 21.00 ile 30 Ocak saat 06.00 arası olacak.

Kar yağışı nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı uyarılar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kar yağışının neden olabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. Ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı, görüş mesafesinde azalma, kuvvetli rüzgar ve fırtına sebebiyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi durumlar yaşanabileceği belirtildi. Bu nedenle, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları, gerekmedikçe yola çıkmamaları, trafikte araç kullanırken hızlarını ayarlamaları, kar lastiği takmaları, zincir ve çekme halatı bulundurmaları, ısınma ihtiyaçlarını karşılamak için soba ve baca temizliğine dikkat etmeleri, kar küreme araçlarına yol vermeleri, kaldırım ve çatılardan düşebilecek kar ve buz parçalarına karşı dikkatli olmaları istendi.

Kaynak: AA