Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 30 Kasım Perşembe gününe dair hava durumu raporunu yayımladı. Son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken; Marmara'nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyılarında ve Sakarya çevresinde yağmur ve sağanak yağışlar öngörülüyor.

Saadet Partisi Keşan'da adaylar belli oldu Saadet Partisi Keşan'da adaylar belli oldu

Sıcaklıklar 6 Derece Birden Artacak

Özellikle iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis hadiselerinin görülmesi bekleniyor. Hava sıcaklığında ise iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece arasında artış olacağı tahmin edilirken, diğer bölgelerde belirgin bir değişiklik beklenmiyor.

Sıcaklıklar 6 Derece Birden Artacak

Rüzgar Durumu ve Uyarılar

Rüzgarın güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği öngörülürken, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Orta Karadeniz'de güney yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/saat) eseceği öngörülüyor.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Özellikle İç Anadolu'nun kuzeyi ile Orta Karadeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/saat) esmesi beklenen rüzgarın olumsuzluklara neden olabileceği dikkate alınarak, bu bölgelerde yaşanabilecek olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi