Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin dört bir yanındaki hava durumunu değerlendirerek, 26 Aralık Salı gününe ilişkin raporunu açıkladı. İstanbul'da kar yağışı beklentisi var mı? İşte detaylar...

Kar, Sağanak ve Fırtına Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzey ve doğu bölgeleri parçalı ve çok bulutlu bir havayla karşılaşacak. Balıkesir'in batı kesimleri, İzmir'in kuzey ve batı ilçeleri, Rize'nin doğu ilçeleri ve Artvin çevresi yağmur ve sağanak alacak. Artvin'in yüksek kesimleri ile Ardahan çevresinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Diğer bölgeler ise az bulutlu ve açık geçecek.

Meteoroloji Duyurdu

Hava sıcaklıkları Karadeniz'de 3 ila 7 derece artış gösterecek, diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgar genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Marmara bölgesinde ise yer yer kuvvetli rüzgarlar bekleniyor.

Platformlar illegal yayınlar için toplandı Platformlar illegal yayınlar için toplandı

Kuvvetli Yağış Uyarısı ve İstanbul İçin Durum

Sabah saatlerinde Artvin kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanağın etkili olması bekleniyor. Artvin'in iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar görülebilir. Bu durum, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olaylarına yol açabilir. İstanbul'da ise kar yağışı olasılığı bulunmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi