Haber-Utku ÇELİK

Mesut Yılmaz, Türk siyasi liderler arasında en başarılı ve sevilen isimlerden biridir. Ancak, son zamanlarda ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmıştır. Sosyal medyada Mesut Yılmaz'ın öldüğü iddiaları dolaşmış olsa da, gerçek durum eşi Berna Yılmaz tarafından açıklanmıştır. Mesut Yılmaz halen hastanede tedavi görüyor ve son sağlık durumu stabil olarak nitelendirilmiştir. Mesut Yılmaz, beyin sapındaki tümör nedeniyle ameliyat geçirmiştir ve hastalığı hakkında merak edilen konular arasındadır. Ailesi ve sevenleri, Mesut Yılmaz'a acil şifalar diliyorlar. Peki, Mesut Yılmaz'ın oğlu Hasan Yılmaz kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

Mesut Yılmaz'ın oğlu Hasan Yılmaz kimdir, kaç yaşında?

Kargalar zeki midir? Kargalar ısırır mı? Karga saldırır mı? Karga saldırısından nasıl korunulur? Kargalar zeki midir? Kargalar ısırır mı? Karga saldırır mı? Karga saldırısından nasıl korunulur?

Mesut Yılmaz'ın oğlu Hasan Yılmaz kimdir, kaç yaşında?

Mesut Yılmaz, İstanbul'da doğmuş olmasına rağmen aslen Rizelidir ve şu anda 72 yaşındadır. Berna Yılmaz ile 1976 yılında evlenmiş olan Mesut Yılmaz'ın Hasan Yılmaz ve Yavuz Yılmaz adında iki oğlu vardır. Ancak, Mesut Yılmaz'ın büyük oğlu Yavuz Yılmaz intihar ederek hayatını kaybetmiştir. Mesut Yılmaz'ın küçük oğlu Hasan Yılmaz, 2016 yılında Ceren Öztürk ile evlenmiştir. Ailesi ve sevenleri, Mesut Yılmaz'a destek olmaya devam etmektedirler.

Eski Başbakan ve Anavatan Partisi'nin eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz ile eşi Berna Yılmaz'ın küçük oğlu Hasan Yılmaz, Rizeli işadamı İbrahim Öztürk ile Neslihan Öztürk'ün mimar ve aynı zamanda şair olan kızları Ceren Öztürk ile evlendi. İhtişamlı bir düğün töreni için Çırağan Sarayı seçildi ve bin seçkin davetli katıldı. Abbas Abbasov, Berna Tokar ve Muhammed Öztürk, Hasan Yılmaz ile Ceren Öztürk'ün şahitliğini yaptılar. Nikah ise Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından kıyıldı.

Mesut Yılmaz, özellikle 90'lı yıllarda politik gündemin en önemli isimleri arasında yer almıştır. Mesut Yılmaz, ilk kez 1983 Türkiye Genel Seçimleri'nde Rize milletvekili olarak meclise girmiştir. Ailesi ve sevenleri, Hasan Yılmaz ile Ceren Öztürk çiftine mutlu bir evlilik ve hayat dolu bir gelecek diliyorlar.

Mesut Yılmaz'ın intihar eden oğlu Yavuz Yılmaz

Mesut Yılmaz'ın intihar eden oğlu Yavuz Yılmaz

Mesut Yılmaz, Türkiye'nin önde gelen siyasi liderlerinden biridir. 1983 yılında Rize milletvekili olarak meclise giren Yılmaz, daha sonra Turgut Özal'ın kurduğu hükümetlerde Dışişleri Bakanı ve Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapmıştır. 1991 yılında ANAP Genel Başkanı Yıldırım Akbulut'un istifasının ardından yapılan kongrede yeni genel başkan seçilerek başbakanlık görevine getirilmiştir. 1995 Türkiye genel seçimleri sonrasında ise tekrar başbakan olarak hükümeti yönetmiştir. Özellikle 90'lı yıllarda Türkiye'nin politik gündeminde etkin bir şekilde yer alan Mesut Yılmaz, siyasi kariyerinde önemli görevler üstlenmiştir.

Berna Yılmaz ve oğulları Hasan Yılmaz, Yavuz Yılmaz

Berna Yılmaz ve oğulları Hasan Yılmaz, Yavuz Yılmaz

1997-1999 yılları arasında da başbakan olarak görev yapmıştır. 2000-2002 yılları arasında DSP-MHP-ANAP koalisyonunda devlet bakanı ve başbakan yardımcısı olarak yer almıştır. Partisi 2002 Türkiye genel seçimleri’nde meclise giremeyince istifa etmiştir.2007 Türkiye genel seçimleri’nde Rize’den bağımsız milletvekili olarak meclise girmiştir. 15 Ocak 2009-2011 yılları arasında ANAP ve Doğru Yol Partisi’nin birleşmesi sonucu kurulan Demokrat Parti’de siyasi yaşamına devam etmiştir. 2004 yılında Yüce Divan'da yargılanmıştır. Cumhuriyet tarihinde Yüce Divan'da yargılanan ilk başbakan olmuştur.

Almanca ve İngilizce bilen Mesut Yılmaz, aslen Hemşinli olup Rize ilinin Çayeli ilçesinin Çataldere köyündendir.