İzmirli Kahve, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası'nın yetiştirdiği baristaların elinden çıkarak gençler için yeni bir istihdam alanı oluşturuyor.

İlk şubesini Konak'ta açan İzmirli Kahve'nin ilk baristası, Meslek Fabrikası mezunu Elif Dutar oldu.

Izmirli Kahve-1

Yeni İstihdam Yolları

Bornova Metro İstasyonu girişindeki ikinci şubesini açarak hizmet vermeye başlayan İzmirli Kahve, Meslek Fabrikası'nın yetiştirdiği baristaları da işe alarak gençlere istihdam sağlamaya devam ediyor.

Kentteki Gurur: İzmirli Kahve

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in gençlik odaklı vizyonu doğrultusunda hayata geçen "İzmirli Kahve", kent sakinleri arasında büyük beğeni kazandı. İzmirli Kahve'nin lezzetine hayran kalanlar, kahve büfelerinin önünde uzun kuyruklar oluşturuyor. Kahve çekirdeklerinin kalitesinin yanı sıra baristaların yetenekleri de büyük ilgi görüyor.

İstihdam ve Nitelikli Hizmet

Elif Dutar, İzmirli Kahve'nin ilk baristası olarak çalışıyor. Günde yaklaşık 500 kişiyi ağırlayan Konak'taki şubesinde çalışan Dutar, kaliteli ve ekonomik kahve sunduklarını belirterek, "Meslek Fabrikası'nın baristalık kursunu sosyal medyada gördüm. Kayıt oldum ve nitelikli bir eğitim aldım. Amacımız en kaliteli kahveyi en uygun fiyatla sunmak" dedi.

Kazara kuzenini öldüren kişi gözaltına alındı Kazara kuzenini öldüren kişi gözaltına alındı

Genişleyen Hizmet Ağı

İzmirli Kahve'nin Bornova Metro İstasyonu'nda açtığı yeni şube, İzmir'in gençleri için önemli bir istihdam ve lezzet kaynağı oldu. İzmirli Kahve'nin, kentin farklı noktalarında gençlere istihdam sağlayarak genişlemesi hedefleniyor.

Kaynak: Bülten