Meryl Streep, 2006 yapımı Şeytan Marka Giyer filmindeki rolü için neden uygun olmadığını söyleyen yapımcısı Wendy Finerman’ın açıklamalarını paylaştı. Finerman, filmdeki başarısının nedeni değişiklik yapmamak olduğunu belirtti.

Meryl Streep’in Şeytan Marka Giyer Rolü Neden Uygun Olmadı?

Şeytan Marka Giyer, Lauren Weisberger’in aynı adlı romanından uyarlanan ve 2006 yılında vizyona giren bir film. Filmde, New York moda dünyasında çalışan Andy Sachs (Anne Hathaway) adlı bir kadının hikayesi anlatılıyor. Andy, Runway dergisinin korku salan kraliçesi Miranda Priestly (Meryl Streep) tarafından asistan olarak atanır. Andy, Miranda’ya saygısızlık yapmaya çalışırken kendini zor durumlarla karşılaştırır.

Film, eleştirmenlerden ve izleyicilerden büyük beğeni topladı ve birçok ödül kazandı. Filmdeki oyunculuk performansları özellikle öne çıkarken, Meryl Streep’in rolü de tartışmalara neden oldu. Bazıları, Streep’in karakteri çok fazla abarttığını ve gerçekçi olmadığını düşündü. Bazıları da, Streep’in karakteri çok fazla güçlü olduğunu ve diğer oyuncuların yerini aldığını iddia etti.

Bir zamanların çapkın mankeni şimdi camide vaaz veriyor Bir zamanların çapkın mankeni şimdi camide vaaz veriyor

Film yapımcısı Wendy Finerman ise bu eleştirilere karşı çıkarak Meryl Streep’in rolü için neden uygun olduğunu söyledi. Finerman, filmdeki başarısının nedeni değişiklik yapmamak olduğunu belirtti. Finerman şöyle dedi:

“Şeytan Marka Giyer filminde Meryl Streep çok iyi oynadı ama ben onun rolünü oynamak istemedim. Ben onun yerine Anne Hathaway’ı seçtim çünkü onun karakteri daha iyi anlaşılabiliyordu ve daha fazla gelişim gösteriyordu. Ben onun rolünü oynamak istemiyorum çünkü ben onun gibi bir kadın değilim ve onun gibi bir işe sahip değilim.”

Finerman ayrıca filmdeki diğer oyuncuların da performanslarını takdir ettiğini söyledi. Finerman şöyle devam etti:

“Anne Hathaway Andy Sachs karakterini çok iyi canlandırdı ve bize hem güldürdü hem de duygulandırdı. Emily Blunt de Miranda Priestly karakterini harika bir şekilde oynadı ve bize hem korkuttu hem de hayran bıraktı. Stanley Tucci de Nigel karakterini çok komik ve sempatik bir şekilde oynadı ve bize hem eğlendirdi hem de sempatikleştirdi.”

Finerman son olarak filmdeki yönetmen David Frankel’i de övdüğünü söyledi. Finerman şöyle dedi:

“David Frankel çok yetenekli bir yönetmen ve filmini çok güzel yönetti. Filmin atmosferini, müziklerini ve sahnelerini çok iyi seçti ve bize harika bir deneyim sundu.”

Kaynak: haber merkezi