Çorum'da elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti Çorum'da elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

Mersin'in Erdemli ilçesinde bugün meydana gelen olayda feci bir iş cinayeti yaşandı. Edinilen bilgiye göre; Erdemli ilçesine bağlı Batısandal Mahallesi Karadağ mevkiinde bulunan bir taş ocağında kepçe arıza yaptı. Arızayı gidermek üzere harekete geçen işçi Fevzi Yıldız (yaş bilgisine ulaşılamadı) kepçenin bakımını yapmak için hazırlık aşamasındaydı.

Kepçe Devrildi, İşçi Hayatını Kaybetti

Tamir işlemine başlamadan önce yaşanan talihsiz bir olayda kepçenin ön kısmı henüz bilinmeyen bir nedenle devrildi. Devrilen kepçenin altında kalan Fevzi Yıldız ağır yaralandı. Kazayı gören işyeri çalışanları durumu acil olarak 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirdi.

Olay yerine hızla gelen sağlık ekipleri Fevzi Yıldız'a ilk müdahaleyi yaptı. Ambulansla Erdemli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yıldız, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

İş Cinayetinin Sebebi Araştırılıyor

Fevzi Yıldız'ın hayatını kaybettiği iş cinayeti ile ilgili olarak savcılık soruşturma başlattı. İş cinayetinin nedeninin teknik bir arıza mı yoksa insan hatası mı olduğu araştırılıyor. Ayrıca iş güvenliği önlemlerinin yeterli olup olmadığı da soruşturma kapsamında ele alınacak.

Editör: Kazim Bozkurt