İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi'nde düzenlenen partisinin yerel seçim beyannamesi ve belediye başkan adayları tanıtım toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İşte, Akşener'in konuşmasından öne çıkan noktalar:

"Milletimizin Yanındayız"

Akşener, konuşmasında milletin bastırılan sesini duyurmak için bir araya geldiklerini ve milletin yanında olmaktan gurur duyduklarını ifade etti. Onca zorluğa rağmen milletin yanlarında olduğunu vurgulayan Akşener, bu birlikteliğin önemine değindi.

"Oy Uğruna Milletin Hakkına Girilmez"

Hakaretlere, iftiralara ve dedikodulara rağmen milletle aralarına giremeyeceklerini belirten Akşener, oy uğruna milletin hakkına girenlerle aynı çizgide olmayacaklarını dile getirdi. İYİ Parti'nin milletin iradesine saygı gösterdiğini ve her türlü baskıya karşı durduğunu vurguladı.

"İttifak Düzenine Karşıyız"

Akşener, günümüz siyasetindeki kutuplaşmanın ve ittifak düzeninin Türkiye'yi nasıl etkilediğine dikkat çekti. Milletsiz bir siyaset düzeninin ülkeyi esir aldığını belirten Akşener, İYİ Parti olarak bu düzene karşı olduklarını ve milletin iradesine saygı duyan bir siyaset anlayışı vaat ettiklerini ifade etti.

Fahrettin Altun: İsrail, katliamlarının görünmemesi için gazetecileri hedef alıyor Fahrettin Altun: İsrail, katliamlarının görünmemesi için gazetecileri hedef alıyor

"Temel Sorunlara Çözüm Sunacağız"

Akşener, milletin karşı karşıya olduğu temel sorunlara çözüm sunacaklarını söyledi. Yoksulluk, kaçakçılık ve sığınmacı sorunlarına değinen Akşener, İYİ Parti'nin yönetiminde şehirlerdeki yaşam koşullarını iyileştireceklerini ve kentsel dönüşümü rant odaklı olmayan bir şekilde gerçekleştireceklerini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi