Son dakika haberi... İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada "İYİ Parti ahlaksız teklifleri geri iten bir partidir. Dün bu iktidara karşı hiçbir başarı gösterememiş olanlar bugün sebep oldukları başarısızlığın faturasını İYİ Parti'ye kesmeye çalışıyor" dedi.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Ahlaksız İddialara Yanıt Verdi

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (TBMM) grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Eski Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz'ın "Meral Akşener ve Ümit Dikbayır Sakarya’da beni yemeğe davet ederek bana, çok da yüksek bir miktar, aylık ödeme yapılacağını söyleyerek, adetlerde İYİ Parti’nin yüksek çıkartılmasını, hatta Temmuz ayından sonra ana muhalefet partisi gibi gözükmesini istedi" iddiasına cevap veren Akşener, "İYİ Parti ahlaksız teklifleri geri iten bir partidir" ifadelerini kullandı.

Bakan Güler, Boşnak mevkidaşı ile bir araya geldi Bakan Güler, Boşnak mevkidaşı ile bir araya geldi

Kadına Yönelik Şiddetin Vahim Tablosuna Dikkat Çekti

Akşener, konuşmasında ülkedeki kadına yönelik şiddetin artan boyutlarına da vurgu yaptı. "25 Kasım, Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ydü… Ülkemizdeki birçok mesele gibi; kadın ve kadına yönelik şiddet meselesi de ne yazık ki, sadece böyle özel günlerde hatırlanıyor" diyen Akşener, Türkiye'de son 10 ayda 364 kadının öldüğüne dikkat çekerek, şiddetin toplumsal bir sorun olduğunu belirtti.

Ekonomik Zorluklara İşaret Etti

Partisinin ekonomik politikalarına da değinen Akşener, "Bugün yüzde 40 faiz adeta alkışlanıyor. Biz daha önce iktidarı akla ve bilime davet etmiştik. Ülkemiz bir akıl tutulması döneminde her zaman hem de para kaybetti. Ne zaman ki bu ucube sisteme geçtik işte o günden beri ekonomimiz bu duruma geldi" dedi. Akşener, emeklilerin açlık sınırında yaşamaya çalıştığına vurgu yaparak, ekonomik zorlukları eleştirdi.

Afetlere Dirençli Kentler ve Belediyecilik Sözleri

Akşener, konuşmasında ayrıca partisinin afetlere dirençli kentler inşa etme ve belediyecilik anlayışına dair projelerini paylaştı. "Afetlere dirençli kentler inşa edeceğiz. Yetkiyi devraldığımız her şehirde depreme dirençli kent ekonomilerini oluşturacağız" diyen Akşener, İYİ Parti'nin siyasette ahlaksız tekliflere karşı duran bir parti olduğunu vurguladı.

Başarısızlık Faturası İYİ Parti'ye Kesilmeye Çalışılıyor

Son olarak, Akşener, "Dün bu iktidara karşı hiçbir başarı gösterememiş olanlar bugün sebep oldukları başarısızlığın faturasını İYİ Parti'ye kesmeye çalışıyor" sözleriyle siyasi arenada yaşanan gelişmelere değindi. Akşener, partisinin kuruluş amacının ittifaklara dayanmak veya yan gelip yatmak olmadığını belirterek, İYİ Parti'nin ahlaki değerlere sahip çıkan bir siyasi oluşum olduğunu ifade etti.

Kaynak: haber merkezi