İYİ Parti'deki yerel seçim sonuçlarından sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in attığı adımlar merakla bekleniyor. Akşener, bugün saat 14.30'da Genel Merkezde bir basın toplantısı düzenleyecek.

Beşiktaş'ın galibiyet hasreti sürüyor Beşiktaş'ın galibiyet hasreti sürüyor

Prof. Dr. Bilge Yılmaz, Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı ve aynı zamanda Akşener'i de istifaya çağırdı. Gece saatlerinde ise İYİ Parti tarafından yapılan açıklamada, Akşener'in bugün basın toplantısı yapacağı belirtildi ve diğer haberlere itibar edilmemesi istendi.

Akşener, seçimler öncesinde yaptığı açıklamada başarısız olması durumunda istifa edebileceğini işaret etmişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi İbrahim Özkan da sosyal medya hesabından Akşener'in kurultay kararı alarak yeniden aday olmayacağını iddia etti.

Prof. Dr. Bilge Yılmaz'ın Açıklaması

Prof. Dr. Bilge Yılmaz, dün akşam yaptığı açıklamada, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i istifaya çağırarak, "Ülkemizin AK Parti iktidarının kötü ve beceriksiz yönetiminden kurtulması için bugünden çalışmaya başlamalıyız. Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok." dedi.

Kaynak: haber merkezi