9 EYLÜL- İzmir'in Menemen ilçesinde 4 dönem belediye başkanlığı görevini üstlendikten sonra, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) yönelik eleştirileri ve CHP'nin adayı Serdar Aksoy'a ilişkin iddiaları sebebiyle partiden ihraç edilen Tahir Şahin ile ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı.

2020 yılının Mart ayında CHP'den ihraç edilen ve daha sonra Memleket Partisi'ne katılan Menemen Eski Belediye Başkanı Tahir Şahin, Muharrem İnce liderliğindeki Memleket Partisi ile de yollarını ayırma kararı aldıktan sonra tekrar CHP'ye dönmeye karar verdi.

Tahir Şahin'in partiye dönüş kararı, CHP'de bugün gerçekleştirilen Parti Meclisi (PM) toplantısında kabul edildi.

"MEVZU MENEMEN İSE GERİSİ TEFERRUAT"

Parti Meclisi tarafından onaylanan bu dönüş kararını Tahir Şahin, sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı bir paylaşımla duyurdu.

Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Şahin'in paylaşımı şu şekildedir:

"Bu özel günde CHP Parti Meclisi'nde alınan kararla yuvama geri dönmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu kararda emeği geçen başta Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere Parti Meclisi Üyelerimize, MYK üyelerimize, partili arkadaşlarıma, dostlarıma ve Menemenli hemşehrilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Bu kararın partimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Mevzu Menemen ise gerisi teferruat."

Kaynak: HABER MERKEZİ