2. Lig Kırmızı Grup'un 32. haftasında Sarıyer ile Menemen FK oynadı. Konuk ekip, 37. dakikada Özkan'ın kaydettiği golle ilk devreyi 1-0 önde bitirdi. 59. dakikada Burak ve 65. dakikada Kemal'in golleri ile skor 3-0'a geldi. 

75. dakikada Cuma ile ilk golünü bulan Sarıyer, 80. dakikada ise Uğur ile farkı bire indirmeyi başardı. Rakbinin beraberlik için yüklenmesini fırsat bilen Menemen FK'da sahneye Sedat çıktı. Deneyimli oyuncu, 90+7. dakikada maçın skorunu ilan etti: 2-4

Yedi haftadır kazanamayan Sarıyer, 30 puanda kaldı ve 16. sıraya gerileyerek küme düşme potasına girdi. Dörtte dört yapan Menemen FK ise 54 puana erişti ve beşincilikteki yerini sağlamlaştırdı.

Yıllar sonra aynı kader

Öte yandan 1996-97 sezonunda Sarıyer'in başında bulunan ve sezon ortasında Trabzonspor'a giden Yılmaz Vurali kendi yönetiminde orta sıralarda yer alan ancak daha sonra çizdiği form nedeniyle küme düşüp bir daha o dönemki adı 1. Lig olan Süper Lig'e yükselemeyen İstanbul ekibi karşısında ilk galibiyetini elde etti.

Söz konusu sezonun ikinci devresinde Trabzonspor'un başında iken Sarıyer'in konuğu olan Vural, o maçta rakibi ile 1-1 berabere kalmıştı. Sarıyer ile rakip olarak yolları tam 26 yıl sonra bu sezon kesişen tecrübeli çalıştırıcı, ilk yarıdaki Menemen FK-Sarıyer müsabakasının 2-2 bitmesi ile bir puana razı olmuştu.

Afyonspor- Ankara Demirspor: 3-0 Afyonspor- Ankara Demirspor: 3-0

Yılmaz Vural'ın ayrılmasının ardından küme düşen Sarıyer, tecrübeli teknik adamın çalıştırdığı Menemen FK'ya sahasında kaybederek ateş hattına girmiş oldu.

Kaynak: TUNCA CİVA