Ege Aydan halası Ayhan Aydan ve Adnan Menderes'in gizli aşkını anlattı! Ege Aydan halası Ayhan Aydan ve Adnan Menderes'in gizli aşkını anlattı!

Menderes Belediye Başkan aday adayı İsmail Karabel; ilçenin Efemçukuru üzümü, Gümüldür satsuma mandalinası, çileme karpuzu gibi ürünleriyle öne çıktığını ancak bu ürünlerin değerinde pazarlanamadığını belirtti. Üreticiler ise gübre ve ilaç fiyatlarının yüksekliği nedeniyle de zor durumda kaldıklarını ifade etti. Karabel, üreticilerin sorunlarını çözmek için üreticilere önerilerde bulundu.

Üreticilerden halka doğrudan satış yapılmasını sağlayacak bir pazar kurulacağını ifade eden CHP'li Karabel, "Bu pazarda üreticiler ürünlerini değerinde satabilecek, vatandaşlar ise uygun fiyata ürün alabilecek. Üretici kooperatifleri kurulacak ve bu kooperatifler aracılığıyla ürünlerin pazarlanması sağlanacak. Ayrıca ürünlerin markalaşması ve yurtiçi ve yurtdışına pazarlanması için destek verilecek.  Toprak analizleri yapılarak sözleşmeli tarım modeli ile bilinçli üretim yapılacak. Soğuk hava depoları ve ambarlar kurularak ürünlerin muhafaza sıkıntısı çözülecek ve israfın önüne geçilecek. Bu projenin hayata geçirilmesiyle üreticilerin sorunlarının çözülecek ve ilçenin tarım potansiyelinin daha iyi değerlendirilecek" dedi.

Karabel, Menderes'in tarım ürünlerinin yanı sıra Efemçukuru Bağbozumu, Gümüldür Mandalina Festivali, Menderes Çiçek Festivali gibi etkinliklerle de tanıtımının yapılacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: İGFA