5 Aralık 1992 yılında dünyaya geldi. İlkokulu ve lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde eğitimini tamamladı ve derece ile mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Halka İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde eğitimine devam etti. Staj deneyimi olarak ise basın sektöründe çalıştı.

Bozbeyoğlu, meslek hayatına 2012 yılında Anadolu Ajansı Spor Servisi'nde atılan ilk adımla başladı. İki yıl boyunca burada ajans muhabiri olarak görev yaptı ve spor dünyasındaki gelişmeleri yakından takip etti.

İkinci mesleki adımı 2014 yılında TRT'de yayınlanan "Spor Kritik" programında oldu. Programın arkasındaki işleyişinde reji görevini üstlendi. Aynı yıl içerisinde diksiyon, spikerlik, sunuculuk ve hızlı ve etkili konuşma eğitimlerini tamamladı.

Aboneliğe bağlandı: Tuvalet 400 lira! Aboneliğe bağlandı: Tuvalet 400 lira!

Bozbeyoğlu, mesleğine bağlılığını ve özverisini İstanbul FM'de sürdürdü. Radyoda, günlük canlı yayınlar yaparak haber içeriklerini hazırladı ve 2 yıl boyunca sesini, nefesini ve artikülasyonunu radyoda geliştirdi. Kariyerinde televizyona geçme kararı aldı ve Kanal7 Haber Merkezi'ne transfer oldu.

Bozbeyoğlu, TRTHaber Merkezi'nde 4 yıl boyunca muhabir olarak görev yaptı. Doğal afetlerden, savaş bölgelerine, ekonomik gelişmelerden siyasete kadar birçok alanda haberler topladı ve sunumlarını yaptı.

Daha sonra, yolculuğu 2019 yılında Show Haber'de devam etti. 3 yıl boyunca özel haberleri ile adından söz ettiren Bozbeyoğlu, burada Hafta Sonu Ana Haber spikerliği deneyimini de kazandı.

2021 yılında CNN TÜRK'e transfer olan Meltem Bozbeyoğlu, halen özel haber takibini yapmaktadır. Aynı zamanda, CNN TÜRK hafta sonu haber bültenlerini sunmakta ve spikerlik görevini de yerine getirmektedir.