AK Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, seçime az bir süre kala projelerini anlatmaya devam ediyor. Gittiği bazı bölgelerde vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle kısa süreli 'halk buluşmaları' gerçekleştiren Tosun, Bodrum halkından 5 yıllığına yetki istiyor. Mehmet Tosun, bazı belediye meclis üyesi adayları ile birlikte zaman zaman Bodrum Belediyesi'nin hizmet birimlerine de ziyaretler gerçekleştiriyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü'nü ziyaret eden Tosun, burada yetkililerden çalışmaları ile ilgili bilgi alarak belediye personeliyle sohbet etti. Tosun, aynı gün Bodrum Sanayi Sitesi esnaflarının organize ettiği kahvaltı etkinliğine katıldı. Burada, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez ile birlikte esnafın sorunlarını ve belediyeden beklentilerini dinleyen Tosun, 31 Mart'ta göreve seçildikleri takdirde Sanayi Sitesi'nin çehresini değiştireceklerini söyledi.

İYİ Parti’den Kosova’nın üyeliğine tam destek İYİ Parti’den Kosova’nın üyeliğine tam destek

Tosun, "Sanayi bölgemiz, Bodrum'un tam merkezinde olduğu halde son derece bakımsız ve ilgisiz kalmış durumda. Yolların ve çevrenin bakıma ihtiyacı var. Kızılağaç'ta yapımını planladığımız yeni şehir stadının ardından buradaki stadyumu kaldıracağız. Yerine bir şey yapılmayacağını şimdiden söyleyeyim. Otopark sorununu çözeceğiz. Ayrıca elektrik hatları ile ilgili AYDEM ile görüşüp derhal bir çalışma başlatmamız lazım. Bu kötü görüntü, hem esnafımızı etkiliyor hem de Bodrum'un tam merkezinde kötü bir izlenim teşkil ediyor. Düzelteceğiz, hiç merak etmeyin" dedi.

TİYATRO OYUNU İZLEDİ

Esnaf buluşmasının ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği'ni ziyaret eden Tosun, buradan MSKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'ne giderek Sahne Sanatları Öğretim Üyeleri ve öğrencileri tarafından sahnelenen 'Bernarda Alba'nın Evi' tiyatro oyununu izledi. Tiyatroya emek ve gönül veren tüm sanatçıların ve sanatseverlerin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü gününü kutlayan Tosun, burada Bodrum'u kültür ve sanat kenti yapmak amacıyla hazırladıkları projeleri anlatma fırsatı da buldu. Yoğun seçim çalışmalarına kısa bir sanat molası vermekten mutluluk duyduğunu söyleyen Tosun, "Bodrum'un kültür ve sanat dünyasını zenginleştirecek projelerimize büyük önem veriyoruz. Hayatın her alanında olduğu gibi, kültür ve sanata dair hizmetlerimizde de insanı temel alan bir anlayışla çalışacağız. Bodrum'da yaşayan çok değerli sanatçılarımızdan yararlanacağız ve kentimizin kültür hayatını, onlarla birlikte geliştireceğiz. Bu projelerimiz arasında beni en çok heyecanlandıran, bin 500 kişilik kültür ve sanat merkezimiz. Bu merkezin içinde yeni bir tiyatro sahnesi, sergi salonları, galeriler ve atölyeler olacak. Bodrum, yaz kış festivallerle renklenen, dolup taşan bir sanat kenti olmadan, turizmi üç aydan 8 aya çıkarma hedefimize ulaşmamız mümkün değil. Biz, kentimizi sanatın ve sanatçıların buluşma noktası yapacağız" dedi.

Tosun, 31 Mart'ta göreve gelmesi durumunda ilk 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasını Antik Tiyatro'da, Bodrum'un şanına yakışır şekilde kutlayacaklarını söyledi.

'ÖNCE ALTYAPI VE YOL SORUNLARIMIZI ÇÖZECEĞİZ'

Mehmet Tosun, Gümüşlük'teki sitelerin yoğun olduğu bölgelerde çocuk parkı ve spor alanı gibi donatıların olmamasını da büyük bir eksiklik olarak gördüğünü ifade ederek göreve gelir gelmez gereğini yapacaklarını söyledi. Tosun, Bodrum'un en fazla ulaşım sıkıntısı yaşayan mahallelerinden biri olan Gümüşlük'ün toplu taşıma olanaklarını da geliştirme sözü verdi. Mehmet Tosun, günü kendi memleketi olan Mumcular'ın Kemer Köyü'nde tamamladı. Burada hemşehrileriyle iftar yemeğine katılan Tosun, babasının elini öpüp hayır duasını aldı, akrabalarıyla hasret giderdi. Armutçuk ve Yukarı Mazı köylerini de gezen Tosun, Karaova'nın her bir mahallesine spor alanlarından çocuk parklarına kadar yaşamı kolaylaştıracak her bir yatırımı planladıklarını belirterek, "Önce altyapı ve yol sorunlarımızı çözeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: DHA