Hem maddi hem de malzeme yardımı için adeta seferber olundu. Çeşitli yardım dernekleri ve kulüplerin kampanyalarına katılan federasyonlar ve futbolcular depremzedeler için harekete geçti. Yurt dışındaki oyunculardan Çağlar Söyüncü ile Cengiz Ünder 50 bin Euro bağış yaparken, Merih Demiral 1 milyon TL, Burak Yılmaz 300 bin TL, Hakan Balta 300 bin TL, Mert Hakan Yandaş 200 bin TL, Emre Kılınç 150 bin TL gönderdi. 
Göztepe Kulübü eski Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı eski Başkanı Mehmet Sepil ise acil ihtiyaçlarda kullanılmak üzere deprem bölgesine 5 Milyon TL bağış yaptı. Yapılan açıklamada holding çalışanlarının da bir aylık maaşlarını depremzedelere bağışladıkları duyuruldu. 

FEDERASYONLAR YARDIM KAMPANYASI İÇİN SEFERBER OLDU

Spor federasyonları depremde yaşanan acılara kayıtsız kalmayarak depremzedelere ulaştırılmak üzere yardım kampanyaları başlattı.

TBF'DEN 5 MİLYON TL BAĞIŞ

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yaptığı açıklamada, AFAD destek hesabına federasyon bütçesinden 5 Milyon TL bağışta bulunulduğunu açıkladı. TBF'nin açıklaması şöyle: "Millet olarak ülkemizin Doğu, Güneydoğu ve Akdeniz bölgelerini etkileyen depremler sonucunda tarihimizin en büyük felaketlerinden birine şahit oluyoruz. Kahramanmaraş merkezli depremlerde başta Hatay, Gaziantep, Malatya, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye ve Kilis olmak üzere pek çok şehrimizde önemli hasarlar ve can kayıpları meydana gelmiştir. Üzgünüz ve yastayız. Devletimiz önderliğinde sivil toplum kuruluşlarımızın da büyük katkıları ile insanlık ötesinde bir kurtarma mücadelesi devam ederken, milletçe tuttuğumuz yasa büyük bir hüzünle eşlik etmekle kalmıyoruz,  aynı zamanda yaraları sarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Dün AFAD iş birliği ile başlattığımız malzeme desteği kampanyasının yanı sıra, arama kurtarma çalışmalarını ve depremzedeleri desteklemek için maddi destekte de örnek olmak ve basketbol camiamıza öncülük etmek istiyoruz. Bu nedenle bugün, aşağıda yer alan AFAD destek hesabına federasyonumuz bütçesinden 5 Milyon TL bağışta bulunduk. Tüm camiamızı da bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak varoluş amacımız, gençliğimiz başta olmak üzere milletimize hizmet etmek, daha güzel yarınlar için temeller atmaktır. Bu süreçte maddi ve ayni katkılar sağlarken, yönetimimiz, çalışanlarımız, sporcularımız, sponsorlarımız,  kulüplerimiz ve medya kuruluşlarımızla bir bütün olarak güç birliği yapacak ve depremzede kardeşlerimizin yanında olacağız. Bizler basketbolda vazgeçmemeye ve umudu kaybetmemeye inandık. Hep mücadele ettik ve aziz Türk Milletinin mücadeleci ruhundan ilham aldık. Bugün de birlik ve beraberlik içinde mücadele etme günündeyiz. Hayatını kaybedenlere  Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifa ve deprem bölgesinde görev yapan tüm kahramanlarımıza mücadele gücü diliyoruz. Yardım seferberliğimiz tüm yaralar sarılana kadar devam edecektir. Dualarımız deprem bölgesindeki kardeşlerimizledir. 
TC Ziraat Bankası A.Ş. Kamu Kurumsal Şubesi – AFAD Hesabı
TR 73 0001 0017 4555 5555 5552 04 hesap numarasına desteklerinizi bekliyoruz.
"DEPREM" yazıp 1866'ya SMS göndererek kampanyamıza destek olmanızı istiyoruz."

"En büyük fark, kalite farkı" "En büyük fark, kalite farkı"

TOSFED'DEN DESTEK

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), depremzelere 500 bin TL para yardımında bulunurken, federesyona bağlı EOSK, 54 OSK, ANDOFF, ASOK, TROFF, FATOFF, GİROFF, DOSD, SMYRNOFF ve Antalya Offroad kulüpleri ile lisanslı takımlardan Neo Motorspor; 30 özel donanımlı 4x4 offroad aracı, 4 adet yemek aracı, 5 tır ve 5 kamyon yardım malzemesi, 4 iş makinası ve 90 gönüllünün bölgeye gittiğini bildirdi.
TOSFED'in açıkmalası şu şekilde: "Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu olarak depremzedelerimize 500.000 TL'lik yardımda bulunuyor, camiamızın tüm duyarlı üyelerini bölgeye yardımda bulunmaya davet ediyoruz. Federasyonumuza bağlı EOSK, 54 OSK, ANDOFF, ASOK, TROFF, FATOFF, GİROFF, DOSD, SMYRNOFF ve Antalya Offroad kulüpleri ile lisanslı takımlarımızdan Neo Motorspor; 30 özel donanımlı 4x4 offroad aracı, 4 adet yemek aracı, 5 tır ve 5 kamyon yardım malzemesi, 4 iş makinası ve 90 gönüllümüz ile bölgeye hareket etmiş bulunuyor. Tüm kulüplerimiz ve camiamızın duyarlı üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Devletimizin ve milletimizin yanındayız."

Bu kapsamda çeşitli spor branşlarında faaliyet yürüten spor federasyonlarının hayata geçirdiği nakdi yardım kampanyaları ve tutarları şu şekilde:
"Türkiye Yüzme Federasyonu 1 milyon TL, Türkiye Bisiklet Federasyonu 400 bin TL, Türkiye Hentbol Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Kick Boks Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Atletizm Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Judo Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Taekwondo Federasyonu 150 bin TL, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Eskrim Federasyonu 50 bin TL, Türkiye Bocce Bowling Dart Federasyonu 50 bin TL, Türkiye Satranç Federasyonu 100 bin TL,Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Okul Sporları Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Kürek Federasyonu 200 bin TL,Türkiye Badminton Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Cimnastik Federasyonu 250 bin TL, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 50 bin TL, Türkiye Karate Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Hokey Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Oryantiring Federasyonu 50 bin TL, Türkiye Herkes için Spor Federasyonu 100 bin TL, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 100 bin TL ve 400 bin TL değerinde kıyafet ve malzeme yardımı."