Endonezya Abepura'nın Güneybatısında 5.0 Büyüklüğünde Deprem Endonezya Abepura'nın Güneybatısında 5.0 Büyüklüğünde Deprem

MEB il dışı yer değiştirme başvuruları, 7 Haziran 2024 tarihine kadar sürecek. Bu süreçte on binlerce öğretmen müracaatta bulunacak. Kadrolu öğretmenler, belirtilen tarihe kadar kontenjanları kontrol ederek başvurularını tamamlayabilecek. Öğretmenler, aynı veya farklı illerden en fazla 40 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Ayrıca, 41. tercih hakkı da ek olarak sunulacak. Peki, iller arası yer değiştirme başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar:

MEB İl Dışı Yer Değiştirme Başvurusu 2024

Üç yıllık görev süresini tamamlamış ve zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayan öğretmenler, il dışı yer değiştirme başvurusunda bulunabilecekler. Başvurular, 3-7 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yer değiştirme talebinde bulunacak öğretmenler, Elektronik Başvuru Formu'na yansıtılacak kimlik, öğrenim, Bakanlık atama alanı, hizmet süresi, hizmet puanı ve benzeri bilgilerini başvuru yapmadan önce MEBBİS e-Personel Modülü (Özlük) üzerinden kontrol etmeli ve yanlış veya eksik bilgilerini belgeye dayalı olarak düzeltmelerini sağlamalıdır. Atamalar, öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak olup, başvuru kaydı yapıldıktan sonra hizmet puanına etki edecek değişiklikler sisteme yansımayacaktır. Bu nedenle, hizmet puanına etki edecek değişikliklerin başvuru öncesinde tamamlanması gerekmektedir.

41 Adet Tercih Hakkı Bulunacak

İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenler, aynı veya farklı illerden en fazla 40 eğitim kurumu tercih edebilecekler. Bu kapsamda başvuracak öğretmenlere, 41’inci seçenek olarak ise bir il tercih etme hakkı verilecek. Ancak 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41’inci seçenek işaretlenemeyecek. 41’inci seçeneği işaretleyenler, yalnızca tercih ettikleri ildeki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı üstünlüğü esasına göre bilgisayar kurasıyla atanacaklar.

Yer Değiştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MEB'in yer değiştirme sonuçları, 11 Haziran 2024 tarihinde açıklanacak.

Kaynak: haber merkezi