Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın heyecanı Japonya Grand Prix'si ile devam etti. Suzuka Uluslararası Yarış Pisti'nde gerçekleşen yarış, Hollandalı pilot Max Verstappen'in muhteşem performansıyla damga vurdu.

Verstappen Zaferi!

53 tur üzerinden koşulan yarışın sonunda Max Verstappen, 1.30.58.421'lik derecesiyle birinci olarak zaferi elde etti. Bu zafer, Red Bull Racing Takımı için büyük bir başarı anlamına geliyor ve 2023 F1 takımlar şampiyonluğunu garantiliyor.

Bayern Münih ile Kopenhag berabere Bayern Münih ile Kopenhag berabere

Norris İkinci, Piastri Üçüncü

McLaren'in Büyük Britanyalı pilotu Lando Norris, ikinciliği elde ederken, takım arkadaşı Avustralyalı sürücü Oscar Piastri ise üçüncü sırayı aldı. Bu üçlü, yarışın en dikkat çeken isimleri arasında yer aldı.

Şampiyonluk Yolunda Verstappen Lider

Sezonun 17. yarışı olan Japonya Grand Prix'sinden sonra pilotlar klasmanında Max Verstappen liderliğini sürdürüyor. Verstappen'in 400 puanı bulunurken, takım arkadaşı Sergio Perez 223 puanla ikinci sırada yer alıyor. Büyük Britanya'nın deneyimli pilotu Lewis Hamilton ise 190 puanla üçüncü sırada bulunuyor.

Takımlar Şampiyonası

Takımlar şampiyonasında ise Red Bull Racing Takımı, 623 puanla liderliği sürdürüyor ve bir sonraki yarışlara büyük bir avantajla girecek. Mercedes 305 puanla ikinci sırada yer alırken, Ferrari 285 puanla üçüncü sıradaki yerini koruyor.

Katar Grand Prix Sonraki Durağımız!

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda heyecan devam ediyor. Şampiyonanın 18. yarışı, Katar Grand Prix'si, 8 Ekim'de düzenlenecek. Pilotlar ve takımlar, bu kritik yarış öncesinde sıralamalarda üstün bir performans sergilemeye çalışacaklar.

Kaynak: AA