MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde ani ve yoğun yağışlardan kaynaklı yaşanabilecek su taşkınlarına karşı yağmursuyu ızgara temizliklerini sürdürüyor. Bu kapsamda Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Gördes ilçesine bağlı Adnan Menderes ve Uzunçam mahallelerinde temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Ekipler, yağmursuyu ızgaralarının iç kısımlarındaki katı atıklar ve çöpleri temizleyerek taşkınlara karşı önlem aldı. Mahalle sakinleri çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, ani yağışlarda yaşanabilecek su taşkınlarının önüne geçmek için yağmursuyu ızgara temizliklerini düzenli olarak gerçekleştirdiklerini söyledi.

'2050’de Nasıl Bir Bağcılar' çalıştayı düzenlendi '2050’de Nasıl Bir Bağcılar' çalıştayı düzenlendi

Coşkun, "Ani ve yoğun yağışlarda yağmursuyu ızgaralarının tıkalı olması su taşkınlarına neden olabiliyor. Bu nedenle yağmursuyu ızgara temizliklerine büyük önem veriyoruz. Gördes ilçemizdeki Adnan Menderes ve Uzunçam mahallelerinde de yağmursuyu ızgara temizliği gerçekleştirdik. Bu sayede olası su taşkınlarının önüne geçmeyi hedefliyoruz" dedi.

Kaynak: BÜLTEN