Çift, kızlarına Aurelia adını verdi

Facebook'un kurucu ortağı ve Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg ve eşi Dr. Priscilla Chan, üçüncü bebeklerini dünyaya getirdi. Zuckerberg, üçüncü kızları Aurelia Chan Zuckerberg'in doğumunu Instagram'dan duyurdu, paylaşımına "Dünyaya hoş geldin Aurelia Chan Zuckerberg! Sen ne kadar küçük bir nimetsin" notunu düştü. Fotoğraflardan birinde Zuckerberg, yeni doğan bebeğine gülümserken görülüyor. İkinci bir fotoğraf ise Bayan Chan'ın, kız bebeği kendisine yakın tutarak temas kurmaya çalıştığını gösteriyor. 

Babamın Penguenleri filmi konusu, oyuncuları kimler? Babamın Penguenleri nerede çekildi? Babamın Penguenleri filmi konusu, oyuncuları kimler? Babamın Penguenleri nerede çekildi?

38 yaşındaki girişimci Mark Zuckerberg, 38 yaşındaki eşinin hamileliğini, Eylül 2022 tarihinde Instagram gönderisinde belli etmişti. Zuckerberg'in son göderisi, üç yüz binden fazla beğeni topladı. İnternetteki pek çok kişi, ailelerine yeni katılan çifti tebrik etti. 2012 yılından beri evli olan çiftin, beş yaşında August ve yedi yaşında Maxima (Max) adında iki kızı daha bulunuyor.

İSİMLERİ ROMA İMPARATORLUĞU'NDAN

CNBC'nin haberine göre çiftin 3 kızının ismi de Roma İmparatorlarından geliyor. Bunun nedeni Zuckerberg'in Antik Roma’dan çok etkilenmiş olması. Aurelia adı, Roma imparatoru Marcus Aurelius’a bir gönderme. Zuckerberg'in ilk kızının adı Maxima, Latince Maximus’un bir versiyonu. İkinci kızına, tarihin 'en büyüleyici' figürlerinden biri olarak adlandırdığı Roma İmparatoru Augustus Caesar’a atıfta bulunarak August adını verdi.

CNBC'ye göre Zuckerberg'in Roma ilgisi ilk kez baba olmadan çok önce başladı. New Yorker ile 2018 yılında yaptığı bir röportajda Zuckerberg, lisede Latince okurken Antik Roma’ya ilgi duymaya başladığını söyledi.

Zuckerberg ve Chan, 2012 yılında evlendiklerinde balayını Roma'da geçirdi.