banner109

TMO Salihli'de 160 ton patates alımı yaptı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Salihli ilçesine bağlı Kapancı Mahallesi’nde üreticilerin elinde kalan 160 ton patatesin alımını gerçekleştirdi.

TMO Salihli'de 160 ton patates alımı yaptı

Haber / Arif Arı

Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, üreticinin elinde kalan patateslerin değerlendirilmesinin önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Yalvaç, şu açıklamayı yaptı:

“Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız bu konuyla ilgili bir talimat verdi. Bu talimat doğrultusunda Toprak Mahsulleri Ofisi, üreticimizin elinde bulunan patatesleri almaya başladı. İnşallah evlerde, depolarda patates kalmayacak. Bugün Kapancı Mahallemizde yaklaşık 160 ton patatesin alımı gerçekleştiriliyor. Bu patatesler TMO aracılığı ile alındıktan sonra Salihli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na teslim edilecek. Vakfımızda ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek. Patateslerin üreticilerden alınıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılması sürecinden dolayı yetkililere teşekkür ederiz.” 

Kapancı Mahallesi muhtarı Ali Ortayol ise “ Toprak Mahsulleri Ofisi mahallemizde patates alımına başlamış bulunuyor. Mahallemiz, patates üretiminde önemli bir konuma sahip. Alınan bu kararla çiftçilerimizin mağduriyetleri tatmin edici bir rakamla giderilmiş oldu. Mahallemdeki tüm patates üreticileri adına devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kapancı Mahallesi’nde patates üreticiliği yapan Ahmet Ayaz ise “Alınan bu karar bizleri çok mutlu etti. Bu bölgede yetişen patatesler çok kaliteli ve lezzetli. Halkımızda gönül rahatlığı ile tüketebilirler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 14:54
YORUM EKLE

banner97

banner96