Pandeminin vurduğu esnaf elektrik kesintisi sürprizi ile kepenklerini açamadı

Manisa’da Küçük Sanayi Sitesi’nde 2 gündür yaşanan elektrik kesintisi, koronavirüs salgını nedeniyle iş yapamaz hale gelen esnafı daha da mağdur etti.

Pandeminin vurduğu esnaf elektrik kesintisi sürprizi ile kepenklerini açamadı

Çoğu esnaf, elektrikli kepenk kullandığı için dükkanlarının kapısını dahi açamıyor.

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nde 2 gündür yaşanan elektrik kesintisi esnafı canından bezdirdi. Elektrikli kepenk kullanan esnaflar dükkanlarını kapısını dahi açamazken, kol gücüyle açılan kepenk kullanan esnaflar ise dükkanlarını açsa bile iş yapamadıkları için günlerini siftahsız kapatmak zorunda kaldı. Koronavirüs salgını nedeniyle zaten zor günler geçiren esnaf, üstüne bir de elektrik kesintileri yaşayınca hiçbir iş yapamadıklarını belirterek, bu durumu ‘darbe üstüne darbe’ olarak nitelendirdi.

“Kepenklerimizi dahi açamıyoruz”

Sanayi sitesinde son günlerde sıkça yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle çok büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirten Hakan Sabancı isimli sanayi esnafı, bu sorunun çözümüne yönelik kalıcı bir çözüm yolunun bulunmasını istedi. Esnaf Sabancı, “Sanayi de şu elektrik kesintisinden çektiğimiz sıkıntıyı başka hiçbir şeyden çekmiyoruz. Şuanda elektrik olmadığından dolayı kepenklerimizi dahi açamıyoruz. İki gündür elektrik yok. Bir de, sanayi de gelişeceğiz diyoruz. Nasıl gelişeceğiz elektrik olmadan? Devletten beklediğimiz, sanayi esnafının bu sorunuyla ilgilenmeleri. Yukarıdaki elektrik kablolarını yer altından geçirip bu elektrik kesintisi sorununu çözmelerini istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE

banner97

banner101

banner96

banner100