Profesyonel liglerde mücadele ettiği dönemde Manisaspor ile bir dönem Akhisarspor'un iç saha maçlarını oynadığı Manisa 19 Mayıs Stadı, 2020-21 sezonunda 3. Lig'de mücadele eden Manisaspor'un amatör kümeye düşmesiyle profesyonel müsabakalara kapatıldı. Bu dönemde bakıma alınan stadyumun zemini, aydınlatma sistemi, koltukları, soyunma odaları, skorbordu ve altyapı tesisatı tamamen yenilendi. Kale arkası tribünlerin üzeri kapatıldı, çevre düzenlenmesi yapıldı.

Bakım onarım çalışmalarının tamamlandığı Manisa 19 Mayıs Stadı'nın kapıları, 27 Ocak Cumartesi günü 13.30'da oynanacak Manisa FK-Erzurumspor FK maçıyla yeniden profesyonel müsabakalara açılacak. Müsabaka öncesi stadyumda antrenman yapan Manisa FK'da idman öncesi kurban kesilerek stadın takıma güzel sonuçlar getirmesi temenni edildi. Siyah beyazlı ekip, kurbanın kesilmesinin ardından stattaki ilk çalışmasını yaptı.

Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan, Manisa 19 Mayıs Stadı'na kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek stadın yenilenmesinde emeği geçen eski Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'a ve diğer ilgililere teşekkür etti.

Eczacıbaşı Dynavit yarı finalde Eczacıbaşı Dynavit yarı finalde

Aktan, yeni bir başlangıç yapmak istediklerini dile getirerek, "Çok uzun bir süre oldu. Erzurumspor FK maçıyla açılışı yapacağız. Tribün bölümünün yarısını açacağız. Giresunspor maçıyla birlikte büyük bir açılış yapmayı düşünüyoruz. O zaman bütün Manisalıları davet edeceğiz. Şimdi Erzurum maçı, bir test maçı olacak ilk maçımız olduğu için ama biz yine bütün Manisalıları bekliyoruz. Artık Manisa FK ve Manisa için yeni bir başlangıç. Gerçekten heyecanlanabilecekleri, pozitif futbolu görebilecekleri ve iddialı bir takım görecekler yeni statta" dedi.

Teknik direktör Mustafa Dalcı da Manisa 19 Mayıs Stadı'nın ambiyansıyla kendilerini olumlu etkileyeceğini anlatarak, "Böyle bir stada kavuştuk, açılışı bize nasip oldu. Gerçekten yeni bir ambiyans. Muhteşem bir stat yapılmış, emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Umarım biz ve bizden sonraki arkadaşlarımız, burada çok büyük başarılar elde edip Manisa'yı layık olduğu Süper Lig'e taşır. Bu sene de burada bu hedefle başladık. Umarım her şey, burada daha güzel olur" diye konuştu.

Kaynak: AA