ÖGG Sonuçları Açıklandı! 109. Dönem ÖGG'ye Katılanlar Sınav Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilir? ÖGG Sonuçları Açıklandı! 109. Dönem ÖGG'ye Katılanlar Sınav Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilir?

İzmir'de 25 Haziran- 3 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Üst Minik Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası'nda Manavgatlı sporcu Deniz Bekiz, 42 kilo sıkletinde Türkiye birincisi oldu. 62 ilden 444 erkek ve 246 kadın sporcunun katıldığı şampiyonada erkeklerde 16, kadınlarda 13 sıklette madalya dağıtıldı. Türkiye Şampiyonası'nda elde ettiği başarıyla milli takıma seçilen Deniz Bekiz, 1-11 Ağustos tarihlerinde Bosna Hersek'te düzenlenecek olan Avrupa Boks Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek. Deniz Bekiz ve antrenörü Mustafa Sümer, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara'yı ziyaret etti.

ANTRENÖRDEN HAZIRLIK VURGUSU

Deniz Bekiz'in turnuvası performansı ve hazırlıklarına dair konuşan antrenör Mustafa Sümer, en iyi performansı sergileyeceklerine inandığını söyledi. Sümer, "Deniz, sadece teknik yetenekleriyle değil, aynı zamanda kararlılığı ve disipliniyle de öne çıkan bir sporcu. Şampiyonaya kadar geçirdiği antrenman ve mental hazırlık sürecinde, her zaman hedefine odaklandı ve azimle çalıştı. Önümüzdeki süreçte, Deniz'i Avrupa Boks Şampiyonası'nda Türkiye'yi başarıyla temsil edecek şekilde hazırlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kendisinin bu yeni mücadelesinde de en iyi performansını sergileyeceğine inanıyoruz" dedi.

BAŞKAN KARA'DAN TEBRİK

Şampiyon sporcu ve antrenörünü makamında ağırlayan Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Deniz Bekiz'in başarısıyla Manavgat'ı gururlandırdığını söyledi. Başkan Kara, "Seçim sürecimizde Manavgat'tan dünyaca ünlü sporcular çıkarma düşüncemizi ifade etmiştik. Manavgat'tan çıkmış bir evladımızın bu başarısı bizleri gururlandırdı. Manavgat Belediyesi olarak, spora ve sporcuya her zaman destek olmaktan gurur duyuyoruz. Yetenekli sporcularımızın başarıları, şehrimizin adını yüceltiyor ve bizleri daha da motive ediyor. Gençlerimizin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

Kaynak: DHA