Sanat dünyasının çok yönlü ismi Mahsun Kırmızıgül, uzun bir aradan sonra televizyon ekranlarına geri dönüyor. Müzisyen, yönetmen, senarist ve oyuncu olarak tanınan Kırmızıgül, yeni bir dizi projesiyle izleyicilerle buluşacak. Kırmızıgül’ün Murat Tokat ile birlikte kurduğu Boyut Film’in yapımını üstlendiği dizinin adı Güzel Atlar Diyarı.

Güzel Atlar Diyarı’nın konusu ve oyuncuları

Güzel Atlar Diyarı, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayan insanların hayatlarını, kültürlerini, sorunlarını ve umutlarını anlatacak bir dizi olacak. Dizinin çekimleri İstanbul, Diyarbakır, Karadeniz ve Kapadokya’da gerçekleştirilecek. Dizinin senaryosunu Mahsun Kırmızıgül’ün yazdığı, yönetmenliğini ise Murat Tokat’ın yaptığı belirtildi.

Dizinin oyuncu kadrosu henüz tam olarak açıklanmadı. Ancak dizinin başrolünde usta oyuncu Halil Ergün’ün yer alacağı duyuruldu. Ergün, daha önce Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği Beyaz Melek ve Güneşi Gördüm filmlerinde de rol almıştı. Dizinin diğer oyuncuları ise yakında belli olacak.

Güzel Atlar Diyarı ne zaman başlayacak?

Güzel Atlar Diyarı dizisi, Kanal D’de ekrana gelecek. Dizinin yapım ortağı ise Med Yapım’ın sahibi Fatih Aksoy oldu. Aksoy, daha önce de Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği Mucize filminin yapımcılığını yapmıştı.

Aleyna Dalveren Kimdir? Yaşamı, Mesleği ve Tutuklanma Nedeni Aleyna Dalveren Kimdir? Yaşamı, Mesleği ve Tutuklanma Nedeni

Dizinin ne zaman başlayacağı ise henüz netleşmedi. Ancak dizinin yakında sete çıkacağı ve 2024 yılının başlarında izleyiciyle buluşacağı tahmin ediliyor. Dizinin tanıtım fragmanı da yakında yayınlanacak.

Kaynak: haber merkezi