Lütfü Savaş, kendi yaptırdığı iki ankete göre Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde açık ara önde olduğunu savundu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in ise 4 anket yaptırdığını ve bu anketlerde Savaş'ın bazı ilçelerde düşüşe geçtiğini öne sürdüğünü belirtti. Savaş, kendi elindeki sonuçlarla Özel'in anket sonuçlarının uyumlu olmadığını savundu.

Özel ve Savaş Görüşmesi

Savaş, Özel ile iki kez görüştüğünü ve ilk görüşmede anket sonuçlarını paylaştıklarını söyledi. Özel'in MYK'yi toplayıp adaylık konusunu değerlendireceğini söylediğini aktaran Savaş, aynı gece MYK tarafından davet edildiğini ve 1.30'da görüşme yaptıklarını belirtti. Savaş, görüşmede "Gazi Mustafa Kemal'in emanetinin Gazi Mustafa Kemal'in partisinde kalmasını istiyorum, ben 1 Nisan sabahı mutlu olacağım, niyetim sizin de mutlu olmanız" dediğini aktardı.

İlçe Adaylarının Israrı

Savaş, Antakya, İskenderun, Reyhanlı, Altınözü gibi birçok ilçenin kendisinin aday olmaması durumunda sıkıntıya gireceğini ve o nedenle ilçe adaylarının da kendi adaylığında ısrar edilmesinden yana olduğunu söyledi.

Bakan Fidan, Hollanda'ya gidecek Bakan Fidan, Hollanda'ya gidecek

Manipülasyon İddiası

Savaş, sosyal medyada çok manipülasyon olduğunu savundu ve "Sayın Genel Başkan'la yüz yüze konuşunca meseleyi çözdük. Ben CHP'ye geldiğimde AKP ile arasında Hatay'da 27 puandan fazla fark vardı, bu durumdayken seçimi aldık o nedenle esas iktidar kanadı beni istemiyor" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ