LOVE ZONE, çatışma ve çatışma sonrası coğrafyalarda etnik kimlikleri farklı çiftlerin portre serisidir.
İsrail ve Filistin’deki çiftlerin, Güney Afrika’daki ırklar arası apartheid sonrası çiftlerin, Kuzey İrlanda’daki Katolik ve Protestan çiftlerin, Bosna Hersek’teki Boşnak/Hırvat/Sırp çiftlerin, Türkiye’deki Kürt ve Türk çiftlerin ayrıca Kuzey ve Güney Koreli çiftlerin fotoğraflarına eğiliyor. 2019’da Love Zone sergisi Güney Afrika “Free Press Unlimited en iyi rapor ödülünü” kazandı. Sergi 40 adet siyah beyaz büyük fotoğraf portreden (80cm/100cm) oluşuyor. Buna ek olarak, sergide farklı çatışma (son) bölgelerinde çekilmiş soyut manzaraların 6 büyük fotoğrafı yer alıyor.

Holandalı sanatçı Hadas Itzkovitch ve Anya van Lit 2013 yılından beri fotoğraf sanatçısı olarak birlikte çalışıyorlar. Çalışmalarının temelinde çağdaş sorunlar ve birey kimliğinin modern toplumdaki yerini incelemek yatıyor. Bu yaşanılan sorunları ve konuları daha iyi anlayabilmek, içeriğe hakim olabilmek için ikili genellikle uzun araştırmalar sonucu büyük ölçekli fotoğraflarla sergilerini nihayete erdiriyor.
Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve Amsterdam Belediyesi Uluslararası ve Kültürel İşler Daire Başkanlığı’nın desteğiyle ‘LOVE ZONE sergisi’ uluslararası turunu İzmir’de açmaktan mutluluk duyar.

Hadas Itzkovich(1977) Lahey’deki Kraliyet Sanat Akademisi’nde fotoğrafçılık okudu. Anya van Lit (1968) Breda’daki St Joost Sanat Akademisi’nde fotoğrafçılık okudu. İkilinin çalışmaları hem ulusal hem de uluslararası alanda sergilendi ve yayınlandı, ayrıca projelerinin gerçekleşmesi için çok sayıda destek aldı. Itzkovitch ve van Lit, Love Zone sergileriyle Güney Afrika”da “Free Press Unlimited En İyi Rapor Ödülü 2019” un sahipleri oldu.

Son Feci Bisiklet Konseri 01 Mart 2024, Cuma, 22:00 Hangout PSM'de Son Feci Bisiklet Konseri 01 Mart 2024, Cuma, 22:00 Hangout PSM'de

Sergi, 30 Aralık 2023 tarihine kadar Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi”nde ziyarete açık olacak.

Kaynak: haber merkezi