Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi'nin 1. haftasının 2. gününde oynanan maçlarla tamamlandı. İlk karşılaşmada, LoL ekosistemindeki yeni takım FUT Esports, Dark Passage'i yendi. İstanbul Wildcats güçlü rakibi NASR'ı yendi. Beşiktaş, 5 Ronin'i yendi ve Papara SuperMassive, Galakticos'u geçerek haftayı yenilgisiz tamamladı.

Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi'nin 1. haftasının 2. gün 1. maçı FUT Esports – Dark Passage

Günün ilk maçında, FUT Esports destek oyuncusu Asper, alt koridorda çıkan savaşta ilk kanı aldı. Karşılıklı skorlar ve ejderlerle geçen oyunun erken dönemleri oldu. 19. dakikada takım savaşında Dark Passage nişancısı Bini beşte beş yaparak, 2 günde 2 kez tüm rakip takımların skorlarını topladı. 25. dakikada takım savaşında DP, 2 skor alarak barona saldırdı. FUT ormancısı Mojito, baronu çalması ile çok önemli bir hamle yaptı. FUT sonrasında oyunu kontrol etti ve 33. dakikada tekrar baronu aldı. Başarılı kuşatması ile oyunu kapattı.

Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi'nin 1. haftasının 2. gün 2. maçı NASR Esports – DenizBank İstanbul Wildcats

Günün beklenen maçında NASR'ın nişancısı Scorth 38 saniyede ilk kanı takımına getirdi. Oyunda sürekli bir savaşın yaşandığı 14. dakikada skor 6-6 idi. Wildcats ejder üzerinde hakimiyet kurdu ve 22. dakikada 3. ejderini aldı. Bu sırada görüş avantajından yararlanarak NASR, Baron'u kazandı. 40. dakikada NASR 5 bin altın öndeydi. Wildcats destek oyuncusu Parus'un etkili Ashe ultileriyle tek tek avlanmaya başladı ve büyük bir avantaj kazandı. 46. dakikada kadim ejder tarafındaki savaşı kazanarak haftayı yenilgisiz kapattı.

Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi'nin 1. haftasının 2. gün 3. maçı Beşiktaş Esports – 5 Ronin

Beşiktaş ve 5 Ronin takımı arasındaki mücadelenin başlamasıyla ilk kan Beşiktaş'ın oldu. Oyunun başlarında Beşiktaş üstünlük kurdu. ANDARIEL nişancısı 22. dakikada rakip nişancıyı öldürerek takımına avantaj kazandırdı. Beşiktaş baronu da kazandı ve 3 inhibitörünü 26. dakikada açtı. Beşiktaş güçlü bir kuşatma başlattı ve sonucunda galibiyete ulaştı.

Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi'nin 1. haftasının 2. gün 4. maçı Papara SuperMassive – Galakticos

Günün son mücadelesinde ilk kan 3. dakikada SuperMassive destek oyuncusu Mia tarafından alındı. Oyun erken safhasında SUP üstünlük gösterdi. 20. dakikada barona başlanıldı ve Galakticos ormancısı Rames baronu çalarak Galakticos'u canlandırdı. SuperMassive düzenli takım savaşlarıyla başarılı bir kuşatma yaparak 2 inhibitör açtı. Ekip 34. dakikada 4 skor alarak maçı kazanarak haftayı kayıpsız tamamladı.