Gelecek Haziran'da sözleşmesi bitecek olan Lionel Messi , geleceği hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Bugün yedi kez Ballon d'Or kazanan oyuncunun Paris Saint-Germain ile sözleşme uzatmamaya karar verdiği söyleniyor .

FC Barcelona adına bir şaşırtma girişimi mi?

Her zamanki standartlarından uzak bir ilk sezonun ardından Lionel Messi, 2022/2023'te canavarın saçlarına kavuştu. Dünya Kupası'nın galibi, yerli Rosario , başkent kulübüyle oynadığı tüm karşılaşmalarda yirmi bir maçta on üç gol attı ve on dört asist yaptı. Gerard Romero'ya göre , önümüzdeki Haziran ayında herhangi bir sözleşmesi olmayacak olan 35 yaşındaki oyuncu, Rudi Garcia'nın teknik direktörlüğünü yaptığı kulüple olan sözleşmesini uzatmama kararı aldı .

Gazeteci, Twitch'te yaptığı canlı yayında, bu kararın kısmen Messi ile Parc des Princes arasındaki ilişkiden kaynaklanabileceğini açıkladı. Arjantinli , Dünya Kupası'nı Paris halkına sunmak için bir tören yapma hakkının olmamasını kötü karşılardı . Oyuncu tarafında, bu bilgi hızla reddedildi. Messi'nin yakınları, bu söylentinin FC Barcelona'dan gelebileceğini açıklıyor . PSG ve La Pulga klanı arasında bir sözleşme uzatması için çok yakında bir anlaşma bulunabilir.