Adana’da 10 öğrenci LGS sınavında 10 öğrenci tam puan aldı. Türkiye birincisi öğrenciler, aileleriyle Vali Yavuz Selim Köşger’i ziyaret etti. Öğrencilerin okul yöneticilerinin de eşlik ettiği ziyarette Vali Köşger, elde ettikleri başarı için öğrencileri tek tek tebrik etti.

LGS'de tam puan alan öğrencilerimizin ülkemizin geleceği açısından büyük bir potansiyel taşıdığını dile getiren Vali Köşger, “Öğrencilerimizin bu başarısı, sadece akademik açıdan başarılı olduklarını değil, aynı zamanda kararlılıkla hedeflerine yönelme ve azimli çalışma sergilediklerini göstermektedir. Bu gençlerimiz özverili çalışmalarıyla, bilgi ve becerileriyle, ülkemizi daha aydınlık bir yarınlara taşıyacak liderler olarak yetişmektedirler. Bu nedenle onların başarılarına sahip çıkmak ve onları desteklemek, hepimizin ortak sorumluluğudur” dedi.

Beş dönüm buğday tarlası hasar gördü Beş dönüm buğday tarlası hasar gördü

Ayrıca tam puan alan öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen eğitimcilerin ve ailelerinin desteğinin de büyük önem taşıdığını belirten Vali Köşger, onların destekleri sayesinde öğrencilerin potansiyelinin en üst seviyeye çıktığını dile getirdi ve aileler ile eğitimcilere de teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: DHA