Mundo Deportivo'ya röportaj veren Laporta, 'Xavi ile devam etmek istiyor musunuz?' şeklindeki soruya "Evet, evet, evet ve evet! Bunu o da biliyor. Devam etmesini isterim. O baskıdan bahsettiğinde ona zaten söylemiştim; burada her zaman baskı altındayız. Fikrini değiştirmenin bir yolu var mı diye sordum ama yüzünde aşılamaz bir baskı olduğunu gördüm. Rahatlaması gerektiğini söyledim. Sezon sonunda ayrılacağını söylüyor ama bekleyip göreceğiz" dedi.

Tahkim Kurulu cezaları onadı Tahkim Kurulu cezaları onadı

Ayrılığın gerçekleşmesi halinde Xavi'nin yerine nasıl bir teknik direktör düşündüğü de sorulan Laporta, "Burada şunu çok net görüyoruz. Gelen antrenörün bizim yapımıza uyum sağlaması gerekecek. Yeni bir antrenör geldiğinde yapının değişmesi mümkün değil. Barça; antrenörlerin, oyuncuların, başkanların ve yöneticilerin üstündedir. Bazen sistemimizin eskimiş olduğunu söylüyorlar. Bu görüşe kesinlikle katılmıyorum" dedi.

Barcelona, bu sezon Xavi yönetiminde çıktığı 42 maçta 27 galibiyet, sekiz beraberlik ve yedi mağlubiyet aldı. La Liga'da Real Madrid'in sekiz puan arkasında ikinci sırada yer alan Barcelona, Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde PSG ile mücadele edecek.

2021 yılından bu yana Barcelona'nın teknik direktörlüğünü yapan Xavi, La Liga ve İspanya Süper Kupası şampiyonlukları yaşadı.

Kaynak: HABER MERKEZİ