KYK yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler, başvuru sürecinin başlamasıyla birlikte yurt koşullarını merak ediyor. Ancak, bazı yurtlarda yaşanan sorunlar öğrencileri mağdur ediyor. İzmir’de bir yurtta kalan öğrenci, yurt içinden çektiği görüntülerle suların kesik olması, internetin olmaması, asansörlerin çalışmaması gibi sorunlara dikkat çekti.

CHP Urla Belediye Başkan aday adayı Aytül Tokgözlü kimdir? CHP Urla Belediye Başkan aday adayı Aytül Tokgözlü kimdir?

Öğrenciler soğuk suyla duş almak zorunda kaldı

İzmir’in Karabağlar ilçesinde bulunan KYK’ya bağlı Karabağlar Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan bir öğrenci, yurtta sürekli suların kesik olduğunu söyledi. Öğrenci, “Dün akşam sıcak su yoktu öğrenciler soğuk suyla duş aldı. Bazı odalarda su yok, bir haftadır susuz olan odalar var. Öğrenciler hasta olmaya başladı” dedi. Öğrenci, yurtta kalan 700 öğrencinin mağdur olduğunu belirtti.

İnternet çekmiyor

Yurtta kalan öğrenci, yurtta internetin olmadığını da dile getirdi. Öğrenci, “Çalışma ortamımız yok, internetin 1,5 aydır geleceğini söyleniyor, bekliyoruz. Telefonlar çekmiyor” dedi. Öğrenci, yurtta inşaatı devam eden etüt odasının görüntülerini de paylaşarak, “Biz burada 700 öğrenciyiz bize sağlanan çalışma ortamı burası” dedi.

KYK yurdunda bir asansör vakası daha!

Yurtta yaşanan bir diğer sorun da asansörlerin çalışmaması. Öğrenci, yurtta dört blok ve yedi kat olduğunu, asansörlerin bir aydır çalışacağı söylenmesine rağmen hala hareket olmadığını söyledi. Öğrenci, yurtta kalan engelli öğrencilerin de olduğunu, asansörlerin çalışmamasının onlar için büyük bir sıkıntı olduğunu ifade etti.

Isıtma sistemleri çalışmıyor

Yurtta kalan öğrenci, yurtta ısıtma sisteminin de faal durumda olmadığını, öğrencilerin hasta olmamak için sadece çaya ve yorganlara güvendiklerini söyledi. Öğrenci, yurtta kalan öğrencilerin sağlıklarının tehlikede olduğunu, yurt yönetiminin sorunlara çözüm bulmasını istedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ