Kısırkaya Plajı'nda 1 kişi boğuldu; 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor Kısırkaya Plajı'nda 1 kişi boğuldu; 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor

Kuşadası ilçesinde yeni yapılan ya da yenilenen alanlardaki tesisler son zamanlarda vandalların saldırısına uğradı. Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Cem Özgür Demirci yaptığı açıklamada, "2019 yılından bugüne kadar kentimizin birçok noktasında eskiyen park ve yeşil alanlarımızı yenilerken birçok alanda da ailelerimiz için dinlenme ve mesire parkları, sağlıklı yaşam için spor alanları ve çocuklarımız için oyun alanları olmak üzere 210 park ve bahçe alanı yaptık. Ancak son dönemde vatandaşlarımızın hizmetinde olan park ve bahçelerimiz vandalların hedefi haline geldi. Hergün birçok alanda spor aletleri, oturma grupları, oyun aletleri hatta dekoratif çitler vandallar tarafından kasıtlı olarak kırılıyor. Bakım ve onarım ekiplerimiz de periyodik olarak tamiratları gerçekleştiriyor" dedi.

Demirci, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunun en son örneğini de İkiçeşmelik Mahallemizdeki Cafer Kotan Yaşam Parkı'nda yaşadık. Alanda bulunan ahşap kameriyelerimizden birinde bağlantı noktalarına verilen zarar neticesinde yapısal olarak bir çökme yaşandı. Hergün yüzlerce vatandaşımızın dinlendiği bu alanda yaşanan olayda kimsenin burnunun bile kanamaması en büyük tesellimiz oldu. Teknik ekiplerimiz tarafından yapılan ilk incelemede kameriyenin bağlantı noktalarının ve aparatlarının kırıldığını tespit ettik. Normal şartlarda oluşmayacak bu kırılmanın vandallar tarafından yapıldığını düşünüyoruz. Güvenlik kameralarımızdan olay öncesi ve sonrasını inceleyeceğiz. Vandallar bu eylemleri ile sadece kamu malına ekonomik zarar vermiyorlar aynı zaman da vatandaşlarımızın hayatını tehlikeye sokacak şekilde insan sağlığını tehlikeye atıyorlar. Daha önceki olaylarda tespit ettiğimiz gibi bu eylemi gerçekleştiren vandallar hakkında suç duyurusunda bulunacağız."

Kaynak: dha