Kuşadası Kaymakamlığı ile yapılan 20 Mayıs 2024 tarihinde yapılan protokolle 10 yıl boyunca Kuşadası sınırları içindeki 401 bin 12 metrekare plaj alanının bakımı, temizlik işleri ve ticari alanların işletilmesi Kuşadası Belediyesi yetkisine verildi. Protokolün imzalanmasının ardından plajları devralan Kuşadası Belediyesi; plajların bakım, temizlik ve yenileme işlemlerine başladı.

Plajlardaki hazırlıkların 7/24 esaslı mesai ile devam ettiğini belirten Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, "Ekiplerimiz, dokuz günlük bayram tatili ve akabinde başlayacak turizm sezonu öncesinde plajların bakım onarım ve yenilenme çalışmaları tamamlayacak" dedi.

Aydın Yenice baştan sona yenilendi Aydın Yenice baştan sona yenilendi

'HALK PLAJLARINDA ŞEZLONG VE ŞEMSİYE ÜCRETSİZ OLACAK'

Halk plajlarında şezlong ve şemsiye kullanımının ücretsiz olacağını belirten Başkan Günel, "Kuşadası plajları, turizm faaliyetleri için büyük önem taşıyor. Kentimizin sahip olduğu en önemli doğal zenginliklerden olan plajlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı titizlik ve özenle sahip çıkacağız. Yeni şezlong ve şemsiyelerimizin alım sürecini en hızlı şekilde ilerletiliyoruz. En kısa zamanda ürünlerimiz, vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Tüm plajlarımızda duş ve WC kabinlerimizi de yenileyeceğiz.

Plajlarımızın günlük temizliğini kendi üretimimiz olan kum temizleme aracı ile gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin en önemli mavi bayraklı plajlarına sahibiz. Hemşehrilerimizin ve kentimizi ziyaret eden yerli, yabancı konuklarımızın plajlarımızdan en verimli ve keyifli şekilde yararlanması için gerekli bakım ve temizlik çalışmalarımızı kesintisiz sürdüreceğiz. Kuşadası Belediyesi'ne devredilen plajlarımızda halkımız ve gelen misafirlerimiz, halk odaklı ve kaliteli hizmet anlayışımızı tatilleri süresince yaşayacaklar" diye konuştu.

Kaynak: DHA