CHP Balçova Belediye Başkan Aday Adayı Banu Gençkan kimdir? CHP Balçova Belediye Başkan Aday Adayı Banu Gençkan kimdir?

9 EYLÜL- Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kentteki yerel medya temsilcileriyle gerçekleştirdiği kahvaltılı toplantıda, yürütülen hizmetler hakkında bilgi verdi ve bir sonraki dönemde gerçekleştirmeyi planladığı projeleri paylaştı. Başkan Günel, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içinde çalıştıklarını, özellikle altyapı yatırımları konusunda önemli hizmetlere imza attıklarını ifade etti. Gelecek dönemde Kuşadası'nın altyapı ve yol sorunu yaşayan mahalle kalmayacağını belirten Günel, öncelikle Güzelçamlı Mahallesi'nin altyapısına odaklanacaklarını ve diğer mahallelerde de benzer çalışmaları sürdüreceklerini açıkladı.

Başkan Günel, 2024 sezonuna kadar Güzelçamlı Mahallesi'nin altyapısını tamamlayarak, bağlantılarıyla ilgili çalışmalara başlayacaklarını ifade etti. Ardından Bayraklıdede Mahallesi'ni de içine alacak şekilde Kuştur mevkiinin altyapısına odaklanacaklarını belirtti. Bu plan doğrultusunda Kuşadası'nda merkezi mahallelerdeki altyapı sorunlarını çözeceklerini ve böylece kentin en temel sorunlarından birine çözüm getireceklerini söyledi. Başkan Günel, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na gösterdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Ayrıca Başkan Günel, Eski Kuşadası olarak adlandırılan Camiatik, Dağ ve Hacıfeyzullah mahallelerinde gerçekleştirdikleri alt ve üstyapı çalışmalarını medya mensuplarına aktardı. Bu mahallelerde ASKİ tarafından altyapı iyileştirme çalışmalarının başlatılacağını ve bu süreçte üstyapıyı tarihi dokuya uygun bir şekilde yenileyeceklerini belirtti. Ayrıca, bölgeye ring seferleri ekleyerek Kuşadası'na yeni bir turizm rotası kazandırmayı planladıklarını ifade etti.

Başkan Günel, doğalgaz yatırımlarıyla ilgili olarak da bilgi verdi. Kentteki doğalgaz abone sayısının hızla arttığını ve bir sonraki dönemde doğalgazın her mahalleye ulaşmasını hedeflediklerini açıkladı. ENERYA ile sürekli iletişim halinde olduklarını ve yeni yatırım bölgeleri belirleyerek çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Günel, göreve geldiği zamanda 6 bin olan doğalgaz abone sayısının 4,5 yılda 46 bine çıktığını belirtti ve doğalgaz hizmetini kente daha geniş bir şekilde yaymayı planladıklarını vurguladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ