Batman Valiliği, yaşanan olumsuz hava koşulları sebebiyle motosiklet, motokurye, elektrikli bisiklet ve scooter'ların trafiğe çıkışını yasakladı. Kuvvetli fırtına ve rüzgar uyarısı üzerine alınan bu önlemin, 27 Kasım saat 18.00'e kadar geçerli olduğu açıklandı.

Vatandaşların Can ve Mal Güvenliği Ön Planda Tutuluyor

Valilik tarafından yapılan açıklamada, beklenen kuvvetli fırtına ve rüzgarın, diğer illerle birlikte Batman'ı da etkileyeceği belirtildi. Bu nedenle, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak adına 27 Kasım saat 18.00'e kadar motosiklet, motokurye, elektronik bisiklet ve scooter'ların trafiğe çıkışının yasaklandığı ifade edildi. Yasaklama, il sınırları içinde belirtilen saatlere kadar geçerli olacak.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, WIPO Genel Direktörü Tang ile bir araya geldi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, WIPO Genel Direktörü Tang ile bir araya geldi

Yasaklama Kararı İller İdaresi Kanunu'na Dayanıyor

Valilik açıklamasında, alınan tedbirin hukuki dayanağının "İller İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi" olduğu vurgulandı. Bu maddeye istinaden, il sınırları içinde belirlenen saatlerde motosiklet, motokurye, elektronik bisiklet ve scooter'ların trafiğe çıkışının Valilik tarafından yasaklandığı belirtildi. Yasaklamanın başlangıç saati 26 Kasım saat 23.00, bitiş saati ise 27 Kasım saat 18.00 olarak açıklandı.

Kaynak: DHA