Liseli yönetmenler yarışacak

Tüm Türkiye'de lise öğrencilerinin katılımına açık olan “16. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması“na başvurular devam ediyor. Yarışmaya 1 Mayıs'a kadar başvurulabilecek.

Liseli yönetmenler yarışacak

HABER/ Sinan KESKİN

Tüm Türkiye'de lise öğrencilerinin katılımına açık olan “16. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması“na başvurular devam ediyor. Yarışmaya 1 Mayıs'a kadar başvurulabilecek

Lise öğrencileri, Altın Boğa Film Festivali çerçevesinde İstanbul Erkek Lisesi Sinema Kulubü tarafından düzenlenen ve bu yıl 16'ncısı gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması”na katılabilecek. Yarışmaya, bugüne kadar Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarından, farklı kültürlerden 5 bini aşkın kısa film katıldı. Önceki yıllarda jüri koltuğunda Nuri Bilge Ceylan, Atilla Dorsay, Ahmet Mümtaz Taylan, Hasibe Eren, Zeki Demirkubuz ve Mert Fırat gibi alanında yetkin yönetmen, oyuncu ve sinema yazarları oturdu. Her yıl sonunda organize edilen ödül törenleriyle genç sinemacıların ustalarla bir araya gelerek emeklerinin karşılığı olan birbirinden cazip ödülleri almaları sağlandı.

Uluslararası platform

Türkiye’nin dört bir yanından lise öğrencilerini sinema alanına olan ilgilerini artırma ve bu alanda yaptıkları çalışmaların ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışma, geçtiğimiz senelerde uluslararası platforma taşındı ve bu sayede farklı kültürler sinema çatısı altında bir araya gelmiş oldu. Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2019 olarak belirlenen, İstanbul Erkek Lisesi'nde düzenlenecek olan 16'ncı Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgiye, katılım koşullarına ve ön başvuru formuna www.ielsinema.com adresinden ulaşılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER