banner112
banner111

İzmir’in tüm değerleri bu eserde

Murat Sincer ve Özlem Sincer, İzmir için yeni bir eser besteledi. Kent kültürüne ait değerleri barındıran ‘İzmir’imiz’, kentin sembol noktalarında çekilen görüntülerle kliplendirildi. Eser tüm İzmir halkına armağan edildi.

Haber / Kardelen Buğday

Türk Halk Müziği sanatçıları Murat Sincer ve Özlem Sincer, İzmir için bestelenen eserlere bir yenisini daha kazandırdı.‘İzmir’imiz’ adını taşıyan eserde kentin tarihi geçmişi ve kültürel değerleri vurgulandı. Kayıt çalışmaları Ahmet Gülümser stüdyolarında yapılan ve birçok enstrümanın yer verildiği eserin aranjörlüğünü Özgün Düzgün üstlendi. Eserde, Sincer çiftinin Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda öğrenci olan kızları Öykü ve Türkü Sincer de vokal ve viyola bölümlerinde yer aldı. Eserin demo halini dinleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu eseri İzmir’e kazandırdıkları için Sincer ailesine teşekkür etti. ‘İzmir’imiz’, 9 Eylül’de tüm İzmirlilere armağan edildi. Sincer çifti, Ozan Gülümser yönetmenliğinde çekilen klibi, sosyal medyada yayınladı. Klipte Murat Sincer’in şefliğini yaptığı Seferihisar Belediyesi, Karabağlar Belediyesi ve ADD Karabağlar Şubesi THM Koroları, Sincer’in bağlama, keman ve gitar öğrencileri, Sarı Zeybek Topluluğu yer aldı. Klibin yayınlanmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi, Murat Sincer ile 10 farklı ilçede konser düzenledi.

Sincer: Halk müziği yeni eserlerle geleceğe aktarılmalı

Geçtiğimiz yıl Karabağlar Belediyesi’nin‘Kavacık Köyü için Söyle’ projesi kapsamında ‘Bereketli Olsun Kavacık’ta Üzüm’ çalışmasına imza atan Murat Sincer, halk müziğinin yeni eserler kazandırılarak yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması gerektiğine dikkat çekti. Önümüzdeki yıl 40’ıncı sanat yılını kutlayacak olan Sincer, belediyelerin İzmir’de yaşayan sanatçılarla düzenlediği etkinliklerin yoğun ilgi gördüğünü ve bu ilgiden memnun olduklarını söyledi. Etkinliklerde daha fazla yerel sanatçılara yer verilmesi gerektiğini de vurgulayan Murat Sincer son olarak ‘Çalışmalarımızın halkımız tarafından beğeni alması bizleri onurlandırıyor. Umarım önümüzdeki yıl Gündoğdu Meydanı’nda bu türkümüzü hep birlikte seslendiririz’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 10:17
YORUM EKLE

banner101

banner100